W poniedziałek (16.11. br.) odbyła się kolejna sesja Zespołu Koordynatorów naszej Szkoły. Po raz pierwszy musieliśmy ją zorganizować zdalnie ze względu na powszechnie obowiązujące w dobie epidemii obostrzenia sanitarne. Najważniejszą kwestią podjętą na spotkaniu była zbliżająca się V-tej rocznica inauguracji działalności SNE Diec. Siedleckiej, przypadająca w dniu 21. listopada br. O szczegółach informujemy w oddzielnym wpisie w zakładce AKTUALNOŚCI.

Ponadto podjęto decyzję dotyczącą najbliższego kursu Nowe Życie, który miał być zorganizowany w październiku, a ze względu na trwającą pandemię został przeniesiony na ostatni weekend listopada. O szczegółach można przeczytać w oddzielnym wpisie w zakładce AKTUALNOŚCI.

Koordynatorzy z ewangelicznym entuzjazmem przyjęli też wiadomość o propozycji Biskupa Siedleckiego skierowanej do naszej Szkoły i Wspólnoty Jednego Ducha, abyśmy podjęli się przygotowania i przeprowadzenia Diecezjalnych Internetowych Rekolekcji Adwentowych. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Jeszcze w tym roku planowana jest zdalna sesja dla liderów zrzeszeń katolickich działających na terenie naszej Diecezji. Zespół Koordynatorów uznał za wielce pożyteczne zorganizowanie spotkania w takiej formie, gdyż wobec rozmaitych wydarzeń, jakie miały miejsce w Polsce w ostatnim czasie przed zrzeszeniami rozpościera się szczególnie ważna misja i szansa na dawanie świadectwa o miłości do Chrystusa i do Kościoła.

Podczas dyskusji zastanawiano się również nad różnymi scenariuszami, jakie należy przygotować tak by bez względu na to, co będzie się działo na świecie i w Polsce po Nowym Roku kontynuować posługę ewangelizacyjną (np. kwestia organizacji Rekolekcji Odnowy Wiary przez internet).

Koordynatorzy uznali też zgodnie, że mimo różnych niedogodności warto organizować Wieczory Chwały w metodzie hybrydowej (dopuszczalna przepisami liczba uczestników na koncercie w kościele połączona z transmisją „na żywo” przez internet dla innych osób zainteresowanych wydarzeniem).