Cieszymy się, że zajrzałeś na stronę naszej Szkoły. Może należysz do tych, którzy już długo wyglądali pojawienia się tej witryny. A może wszedłeś tu „przypadkowo”. Pragniemy, abyś zamykając naszą stronę nie miał poczucia zmarnowanego czasu, bo życie jest jedno i nie warto poświęcać czasu na rzeczy, które nie przynoszą najmniejszego zysku… duchowego.

Dlatego mamy nadzieję, że na tej stronie znajdziesz ciekawe informacje i artykuły nie tylko na temat funkcjonowania naszej instytucji, ale również treści typowo duchowe. W tym celu koniecznie zajrzyj do zakładek NAUCZANIE i ŚWIADECTWA.

Wierzymy, że nasza szkoła jest owocem działania Ducha św., powstała z Jego inspiracji po głębokim rozeznaniu Biskupa Siedleckiego, który odczytał znaki czasu i wsłuchał się w głos Ludu Bożego. Na mocy Ordynariusza Diecezji Siedleckiej działamy od 1. lipca 2015 r. Dołączyliśmy w ten sposób do prawie czterdziestu Szkół Nowej Ewangelizacji działających na terenie całej Polski oraz do bez mała dwóch tysięcy takich szkół rozsianych po całym świecie.

O celach, metodach i zasadach funkcjonowania SNE możesz dowiedzieć się w zakładce SZKOŁA . Tam znajdziesz też nasz statut, poznasz plan pracy na rok akademicki 2015/2016 i odkryjesz głęboką teologii logotypu siedleckiej SNE.

Zachęcamy byś systematycznie zaglądał do naszego KALENDARZA, by nie przegapić ciekawych inicjatyw ewangelizacyjnych podejmowanych przez Szkołę i zaprzyjaźnione z nami Wspólnoty.

Jednak najwięcej informacji znajdziesz w zakładce POSŁUGA. Tam bowiem zamieściliśmy szeroką ofertę naszych działań, które gotowi jesteśmy podjąć, odpowiadając na zaproszenie proboszczów, prefektów, bądź liderów rozmaitych ruchów i stowarzyszeń.

Natomiast zakładka STREFA SNE została stworzona z myślą o tych, którzy poszukują działającej wspólnoty ewangelizacyjnej w okolicach swojego zamieszkania lub miejsca studiów. Z kolei tym, którzy już do takiej wspólnoty należą chcemy dać możliwość zamieszczania w tej zakładce zaproszeń o planowanych inicjatywach lub informacji o już zrealizowanych projektach o charakterze ewangelizacyjnym. W tym celu należy kontaktować się z administratorem strony, bądź Dyrektorem SNE.

Nie zapomnij też „luknąć” w GALRIĘ, bo nigdy pisemna relacja z jakiegoś wydarzenia nie powie Ci tyle o atmosferze tamtych dni, co seria ciekawych fotek.

Tak czy inaczej (ang. anyway J), cieszymy się, że zajrzałeś dziś do nas, nawet jeśli tylko na chwilę. Życzymy CI doświadczania Bożego błogosławieństwa, przez które człowiek nie ma wątpliwości, że Bóg nieustannie czuwa przy nim. Skoro „Bóg z tymi, którzy Go miłują współdziała we wszystkim dla naszego dobra” (Rz 8,28), to nie ma tego złego, co by na dobre z Nim nie wyszło.

Jeśli kończąc wizytę na naszej stronie mieć będziesz pozytywne odczucia, nie zapomnij nas wylajkować i powiedzieć o nas innym. Ponad wszystko, zapraszamy Cię do skorzystania z naszych zaproszeń. Przypominamy jednocześnie, że jesteśmy gotowi do współpracy z Tobą, Twoją Wspólnotą czy Twoim Księdzem Proboszczem.

Przy tej okazji pragniemy z całego serca podziękować budowniczemu tej strony. Jest nim Artur Kościesza z Sokołowa Podlaskiego. Kosztem innych obowiązków ofiarował on BEZPŁATNIE swoje zdolności i cenny czas dla stworzenia tego nowoczesnego Areopagu, gdzie podobnie jak kiedyś św. Paweł w Atenach, będziemy mogli dawać świadectwo o miłosiernej miłości Boga Ojca, zbawiennej dla nas misji Jego Syna i zachwycającym działaniu Ducha św. w Kościele, aż do dnia, gdy nastąpi spełnienie się danej nam obietnicy nieba. Marana tha…. Przyjdź, Panie Jezu!