Pomimo dwukrotnego przekładania terminu, niekorzystnej zimowej aury oraz zwiększonej liczby sezonowych zachorowań i przeziębień nie tylko udało się nam przeprowadzić Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne w parafii Ulan, ale co ważniejsze zgromadziły one nieoczekiwanie wielką liczbę wiernych uczestniczących albo w świątyni, albo dzięki transmisjom on-line na profilu facebookowym parafii.

W misje zaangażowało się ponad trzydzieści osób świeckich, w większości z siedleckiej Wspólnoty Jednego Ducha, ale również z Terespola, Parczewa i Białej Podlaskiej. każdego dnia wierni mieli możliwość wysłuchania nauk misyjnych o godz. 10:00 lub 17:00 oraz dodatkowo uczestniczenia w wieczornych spotkaniach, które miały zróżnicowane formy: Wieczór Uwielbienia, Procesja Światła, Adoracja z modlitwą o nowe dary Ducha świętego, Droga Krzyżowa czy Różaniec Misyjny.

Oprócz misyjnego nauczania Dyrektora naszej Szkoły, które charakteryzowało się zrozumiałą formą przekazu oraz trafnym odniesieniem do życiowych dylematów słuchaczy, wierni mieli możliwość usłyszenia każdego dnia świadectw wygłaszanych przez świeckich ewangelizatorów.

Zgodnie z programem w sobotę parafia gościła znaki misyjne (kopię cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz relikwiarz błogosławionych Męczenników Podlaskich) oraz Biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Hierarcha wygłosił homilię podczas Eucharystii, w trakcie której małżonkowie odnowili swoją ślubną przysięgę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym z parafii Ulan oraz gościom, którzy uczestniczyli w spotkaniach misyjnych za ich świadectwo wiary, jakie objawiło się podczas tych dni. Niech dobry Bóg pomnoży dobre pragnienia, które w nas obudził oraz da wzrost ziarnu Słowa, jakie zasiał w naszych sercach .