W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która w tym roku wypadła 23.06 tj. w Dzień Ojca siedlecka Wspólnota Jednego Ducha w kooperacji z naszą Szkołą Nowej Ewangelizacji oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach zorganizowała (już po raz czwarty) Wieczór Chwały pt. „Mój Tata – mój Bohater”. Tamtego popołudnia siedlecki amfiteatr z minuty na minutę zapełniał się licznie przybywającymi siedlczanami (i nie tylko), którzy pragnęli uwielbić dobrego Boga za Jego ojcowską miłość i wzór opiekuńczej miłości, jaki Bóg Ojciec daje wszystkim ziemskim ojcom.

Tego popołudnia pośród bez mała dwóch tysięcy osób byli obecni: biskup Piotr Sawczuk oraz z-ca prezydenta m. Siedlce Jarosław Głowacki. Warto zauważyć, że na ten wyjątkowy koncert uwielbienia przybyli nie tylko ojcowie, ale całe rodziny: rodzice z dziećmi, młodzież, osoby starsze i księża. Z pewnością, do tak licznej frekwencji przyczyniła się, zakrojona na szeroką skalę promocja tego wydarzenia poprzez wszechobecne „na mieście i w regionie” plakaty i bilbordy. Dodatkowo, bardzo dużo mówiło się i pisało o tym duszpasterskim projekcie w mediach (tygodnik Echo Katolickie, portal Podlasie 24, Katolickie Radio Podlasie, Radio Dla Ciebie itp.).

Dzięki temu w piątkowy wieczór ostatniego dnia roku szkolnego od godziny 19.00 popłynęło uwielbienie i dziękczynienie do Boga Ojca Niebieskiego za dar życia naszych ziemskich i duchownych ojców. W modlitwie polecaliśmy wszystkie trudne sprawy, z którymi borykają się nasi ziemscy ojcowie oraz ci, którzy nie radzą sobie z życiowymi problemami. Prosiliśmy również za przyszłych ojców, aby swoje małżeństwa budowali na Skale, którą jest Chrystus.

Na udaną realizację tego Wieczoru Chwały złożyło się niewątpliwie wiele elementów, o które zadbała Wspólnota Jednego Ducha: zręczność diakonii technicznej przygotowującej niezbędny na ten wieczór sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy; ciepły uśmiech sióstr i braci z diakonii witającej przybywających gości, którym wręczano „na dzień dobry” eleganckie kartoniki z fragmentem tekstu biblijnego; radosny śpiew wielogłosowej scholi katedralnej animującej stronę muzyczną; harmonijne prowadzenie całości spotkania, co zawdzięczamy Emilce i ks. Tomaszowi; wzruszające przesłanie etiudy ewangelizacyjnej przygotowane przez naszą diakonię teatralną; nowe układy choreograficzne diakonii flag; a nawet przepiękne przystrojona scena, co zawdzięczamy diakoni dekoracyjnej. Całość organizacji została przed rozpoczęciem spotkania powierzona Bożej Opatrzności dzięki posłudze wstawienniczej diakonii modlitewnej.

Publiczność z wielkim zainteresowaniem wysłuchała świadectw dwóch mężczyzn – dwóch ojców, którzy opowiedzieli o trudnej i niebezpiecznej drodze, jaką kroczyli zanim znaleźli się w objęciach miłującego Boga Ojca.

W kulminacyjnym momencie spotkania, w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu, mężczyźni oddali swoje życie Jezusowi, po czym każdy z nich otrzymał indywidualne błogosławieństwo (z nałożeniem na głowę rąk) udzielane przez licznie obecnych prezbiterów. To były piękne, radosne i chwytające za serce chwile!

Spotkanie, an koniec którego głos zabrali wspomniani wcześniej vice-prezydent m. Siedlce i biskup pomocniczy, zakończyło się o godz. 21.30. Organizatorzy nie omieszkali zaprosic uczestników na piątą edycję tego koncertu za rok.