Mimo utrudnień związanych z epidemią udało nam się zorganizować już siedemnastą edycję kursu Nowe Życie. Właśnie ze względu na obostrzenia sanitarne musieliśmy go przeprowadzić w Sanktuarium świętego Józefa, którego powierzchnia pozwalała nam na zachowanie obowiązujących przepisów. W kursie wzięło udział 20 osób, z których większość stanowili dorośli kandydaci do sakramentu bierzmowania. W dniu rozpoczęcia tych rekolekcji większość uczestników nie ukrywała swego braku entuzjazmu dla tego projektu, gdyż czuli się oni przymuszeni do tego przez obowiązek wynikający z dopuszczenia ich do wspomnianego sakramentu. Jednak łaska Boża działa tak silnie, że w dniu zakończenia kursu te same osoby przyznały, iż zostały mile zaskoczone przez treść, formę prowadzenia zajęć oraz atmosferę, jaką udało się stworzyć ekipie animującej kurs przez te 3 dni.

Powyższe słowa tylko potwierdzają, że biskup Kazimierz podjął trafna decyzję, gdy kilka miesięcy temu powierzył naszej Szkole przygotowanie dorosłych kandydatów do bierzmowania właśnie poprzez kurs Nowe Życie.

Następny kurs planowany jest już w maju. Szczegóły w kalendarzu i artykule, który wkrótce się ukaże, a zapisywać można się już od dziś.