„Jeśli komuś wydaje się, że osiem dni Misji to zbyt długo, proszę by przyszedł do kościoła na nauki przez pierwsze trzy dni” – powiedział ks. Tomasz, dyrektor naszej Szkoły w homilii inaugurującej Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne w parafii p.w. św. Izydora w Woli Wereszczyńskiej. Wszystko wskazuje na to, ze warto było postawić taki „deal” niedowiarkom, którzy nie potrafili sobie wyobrazić, ze można chodzić do kościoła cały tydzień i się nie znużyć. Naocznie można było przekonać się, że w kolejnych dniach liczba uczestników spotkań misyjnych nie malała. lecz przeciwnie rosła. W tym czasie w kościele i przy konfesjonale pojawili się zarówno regularnie praktykujący parafianie, jak i ci, których widywano tam dość rzadko. Niektórzy rodzice codziennie przybywali z małymi dziećmi, które dzielnie znosiły i grzecznie zachowywały się na ponad dwugodzinnych spotkaniach. Do parafii przyjeżdżali również goście, którzy przebywali w tych dniach na urlopie nad pobliskim jeziorem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom świeckim z kilku wspólnot naszej diecezji, którzy angażowali się w posługę głoszenia świadectw, oprawę muzyczną, modlitwę wstawienniczą i inne zadania.

Następne Parafialne Misje Ewangelizacyjne nasza Szkoła poprowadzi w październiku w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.