Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej ogłasza konkurs na najciekawsze hasło ewangelizacyjne, które będzie umieszczone na banerach rozwieszanych na terenie miasta Siedlce. Jego treść ma pobudzać przechodniów do refleksji nad miejscem Boga w ich życiu. Hasło powinno nieść pozytywny ładunek emocjonalny i rodzić w odbiorcy wrażenie, że zostało stworzone specjalnie dla niego. Doświadczenie uczy, że do serca czytelnika najbardziej trafia forma gramatyczna czasownika zastosowana w pierwszej lub drugiej osobie liczby pojedynczej. Przykład takiego hasła znajduje się na zdjęciu powyżej. Fotografia ta została zrobiona w Santiago de Chile, na głównej arterii stolicy, a widniejące zdanie w tłumaczeniu z języka hiszpańskiego brzmi: „Bóg jest większy od twego problemu”. Pomyśl, ilu ludzi codziennie rano na „dzień dobry” czyta te słowa, gdy jadą rowerem czy autem do pracy, na cmentarz lub po zasiłek. Ilu ludzi stoi na przystanku nieopodal baneru i medytuje te słowa, czekając niekiedy kilkanaście minut na autobus ? Ile dobrego może się stać, gdy je przeczyta ojciec czwórki dzieci, który wraca od onkologa z diagnozą o przerzutach na trzustce? Jak bardzo te słowa z baneru mogą pomóc kobiecie, która właśnie odkryła zdradę swojego męża ?  Czy takich słów pocieszenia nie potrzebuje również matka jadąca do więzienia, by zawieść jedzenie skazanemu za narkotyki synowi ?

Nie waham się powiedzieć, że Twój pomysł może komuś ocalić życie, a Ty? Ty być może dowiesz się o tym dopiero po własnej śmierci.

Zgłoszenia prosimy wysyłać od dziś do Niedzieli Palmowej (20.04.2016) na mail Bartka, który należy do Zespołu Koordynatorów SNE (bartekciok@o2.pl). Można wysyłać gotowe projekty graficzne, ale prosimy nie zapominać o prawach autorskich, jeśli taki projekt nie jest Twojego autorstwa. Ogłoszenie wyników nastąpi w Poniedziałek Wielkanocny. Nagrodą będzie umieszczenie Twego hasła na siedleckich banerach oraz bezpłatny udział w Kursie Nowe Życie organizowanym przez naszą Szkołę w terminie (08-10.04) lub (06-08.05). Niech Pan przemówi do Twego serca!