W dn. 21. października br. w sanktuarium pw. św. Józefa w Siedlcach odbędzie się Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich poświęcone roli świeckich w przygotowywanych parafialnych misjach ewangelizacyjnych, których rozpoczęcie planowane jest na wrzesień przyszłego roku. Na to wydarzenie Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda zaprasza księży dziekanów, kaznodziejów misyjnych oraz liderów i prezesów wszystkich ruchów, stowarzyszeń i grup apostolskich działających na terenie naszej diecezji. Tematem forum będzie rola świeckich w przygotowaniu i realizacji parafialnych misji ewangelizacyjnych, których inauguracja rozpocznie się jesienią przyszłego roku.

Oto program forum:

9:00  – Eucharystia

10:00 – „Rola świeckich w parafialnych misjach ewangelizacyjnych” (o. Jacek Dubel CSsR – dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji toruńskiej oraz członek Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski).

11:15 – Przerwa

11:45 – Plan parafialnych misji ewangelizacyjnych w diecezji siedleckiej (ks. Jerzy Duda i ks. Wojciech Hackiewicz)

12:30 – Dyskusja w spotkaniach panelowych

13:30 – Wspólne podsumowanie spotkań panelowych

14:30 – Agapa

Kontynuacją Forum będzie spotkanie uwielbieniowe w kościele pw. św. Józefa o godz. 19.00 prowadzone przez ks. Rafała Jarosiewicza – dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej i jego zespół ewangelizacyjny. Na to spotkanie zaproszeni są wszyscy, którym dzieło Nowej Ewangelizacji jest najważniejszym zadaniem Kościoła