Gorąco zachęcamy do przeżycia wyjątkowej przygody duchowej, jaką daje uczestnictwo w kursach ewangelizacyjnych prowadzonych przez naszą szkołę.

Dlatego we wrześniu zapraszamy na jednodniowy kurs Świadectwo (12.09), który wyposaża uczestników w teoretyczne i praktyczne zdolności do umiejętnego dzielenia się świadectwem swojego nawrócenia. Odbędzie się on w gościnnej dla naszej Szkoły Bursie Św. Stanisława Kostki w Siedlcach w godz. 09.00-18.00. Koszt to 50 zł (w cenie materiały dydaktyczne, „zawartość” kawiarenki i obiad). Zapisy kończą się w czwartek wieczorem (10.09) !

Kurs Emaus planowany jest w dn. 25-27.09. To kurs dotykający naszej relacji ze Słowem Bożym. Daje on szansę osobistego doświadczenia mocy Słowa Bożego. Atutem kursu jest przejrzyste przesłanie konferencji, wciągające dynamiki, liczne animacje angażujące wszystkich uczestników i trafne wizualizacje głoszonych treści. Ponadto, jego zaletą jest to, że w przystępny i zrozumiały sposób uczestnicy poznają metody owocnego czytania Pisma św., zapamiętywania kluczowych cytatów oraz nabywają zdolności do prawidłowego posługiwania się Biblią w sytuacjach, gdy potrzeba rozeznać wolę Bożą dla konkretnych decyzji. Zapraszamy na te rekolekcje osoby w każdym wieku, które są po bierzmowaniu i wcześniej przeżyły kurs Nowe Życie lub Seminarium Odnowy Wiary lub kursu Alfa (u nas w Siedlcach lub gdziekolwiek indziej). Zachęcamy do przeczytania kilku świadectw uczestników takiego kursu: https://sne.siedlce.pl/swiadectwo-z-kursu-emaus-05-2018/

Kurs Nowe Życie planowany jest w terminie 16-18.10. Czym jest kurs Nowe Życie? To propozycja dla każdego, kto chce doświadczyć nowego życia. Mogą w nim wziąć udział zarówno neofici, jak i członkowie ruchów i stowarzyszeń, osoby zaangażowane w życie parafii, członkowie rad parafialnych, lektorzy, oraz osoby przeżywające kryzysy wiary. Chętni powinni mieć ukończone przynajmniej 16 lat życia. O tym, jak bardzo adekwatną jest sama nazwa kursu – Nowe Życie przekonują liczne świadectwa: https://sne.siedlce.pl/swiadectwa-z-kursu-nowe-zycie-05-2019/

Zachowując niewzruszoną nadzieję, że nic nie zagrozi ich realizacji już teraz rozpoczynamy zapisy na te wyjątkowe rekolekcje. Oba kursy (Emaus i Nowe Życie) odbędą się w Bursie św. Stanisława Kostki w Siedlcach (ul. Biskupa Świrskiego 56). Zwykle rozpoczynają się w piątek o godz. 17.30 a kończą w niedzielę ok. godz. 14.00. Koszt każdego z nich to 120 zł.

UWAGA ! Wszystkie kursy poprowadzi poprowadzi ks. Tomasz Bieliński z zespołem ewangelizacyjnym. W każdym przypadku liczba miejsc jest ograniczona, więc liczy się kolejność zgłoszeń. Ponieważ każdy z wymienionych kursów stanowi całość, dlatego nie można opuścić żadnej z konferencji. Nie przyjmujemy zgłoszeń na jeden lub dwa dni udziału. Zapisy na każdy z kursów u Marii Chromińskiej (kom. 507.071.642). Ona przyjmuje zarówno zapisy samych uczestników, jak również osób chętnych do posługi, które już wcześniej przeżyły takie kursy.