Z radością pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych, że w tym roku organizujemy już szóstą edycję siedleckiej Ekstremalnej Drogi Krzyżową Siedleckiej.

Odbędzie się ona juz tradycyjnie w piatek przed Niedzielą Palmową tj. 8. kwietnia br. Również tradycyjnie zainauguruje ją Eucharystia o godz. 20.00 w kościele pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich przy ul. Daszyńskiego w Siedlcach. Po Mszy św. nastąpi indywidualne wyjście na jedną z dwóch tras (do wyboru wedle własnego uznania). Natomiast ci uczestnicy wieczornej liturgii, którzy nie będą mogli wyjść na nocą pielgrzymkę zaproszeni są do przeżycia treści tegorocznych rozważań EDK podczas Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 21.00.

Każdy, kto chce wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej winien zapisać się kilkając na poniższy link: https://my.edk.org.pl/pub/edk/FRPKR8F4lBxX/zapisy/formularz

Zachęcamy też do obserwowania najświeższych informacji na profilu FB siedleckiej EDK (https://pl-pl.facebook.com/SIEDLCE.EDK/)

Przypominamy, że zgodnie z ideą pomysłodawców EDK termin oraz trasa przejścia stanowią jedynie propozycję. Każdy może przeżyć EDK w dowolnym czasie i miejscu. Lokalni liderzy, którzy są wolontariuszami naszej Szkoły, podjęli się jedynie trudu wyznaczenia dwóch tras (w okolicach Siedlec) oraz ich logistycznego przygotowania w wyznaczonym terminie (rozstawienie płonących zniczy wskazujących na kolejne stacje Drogi Krzyżowej oraz umieszczenie taśm i innych dodatkowych znaków orientacyjnych w newralgicznych punktach tras).

Każdy, kto wybiera się na EDK przyjmuje na siebie wszelkie ryzyko związane z przejściem trasy. Należy również pamiętać, że osoby niepełnoletnie przebywają pod władzą rodzicielską i ich wyruszenie na EDK może odbywać się wyłącznie za zgodą opiekunów prawnych. Więcej w FAQ (http://www.edk.org.pl/edk/faq.html)