Z radością pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych Ekstremalną Drogą Krzyżową, że w tym roku podjęliśmy przygotowania do organizacji piątej już edycji siedleckiej EDK.

Jej datę wyznaczyliśmy na 26. marca br. tj. w piątek przed Niedzielą Palmową. Zainauguruje ją Eucharystia sprawowana o godz. 20.00 w kościele pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich przy ul. Daszyńskiego w Siedlcach. Po Mszy św. nastąpi indywidualne wyjście na trasy (jedną z trzech wedle własnego uznania). Natomiast pozostali uczestnicy wieczornej liturgii będą mieli możliwość przeżycia treści tegorocznych rozważań EDK podczas Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 21.00.

Każdy, kto chce wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej winien zapisać się kilkając na poniższy link: https://my.edk.org.pl/pub/edk/p7foGAMXlmiW/zapisy/formularz?_ga=2.13047031.155031208.1615456048-1104190980.1615229762

Mamy nadzieję, że restrykcje sanitarne związane z trwającą epidemią nie uniemożliwią nam realizacji tego projektu. Prosimy jednak o obserwowanie najświeższych informacji na profilu FB siedleckiej EDK (https://pl-pl.facebook.com/SIEDLCE.EDK/)

Przypominamy, że zgodnie z ideą pomysłodawców EDK termin oraz trasa przejścia stanowią jedynie propozycję. Każdy może przeżyć EDK w dowolnym czasie i miejscu. Lokalni liderzy, którzy są wolontariuszami naszej Szkoły, podjęli się jedynie trudu wyznaczenia trzech tras (w okolicach Siedlec) oraz ich logistycznego przygotowania w wyznaczonym terminie (rozstawienie płonących zniczy wskazujących na kolejne stacje Drogi Krzyżowej oraz umieszczenie taśm i innych dodatkowych znaków orientacyjnych w newralgicznych punktach tras).

Każdy, kto wybiera się na EDK przyjmuje na siebie wszelkie ryzyko związane z przejściem trasy. Należy również pamiętać, że osoby niepełnoletnie przebywają pod władzą rodzicielską i ich wyruszenie na EDK może odbywać się wyłącznie za zgodą opiekunów prawnych. Więcej w FAQ (http://www.edk.org.pl/edk/faq.html)