Już po raz trzeci Wspólnota jednego Ducha organizuje rejs szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich w terminie 07-09 września 2018 r. Do udziału w tej inicjatywie zaproszeni są wszyscy, którzy chcą doświadczyć przygody żeglowania z Jezusem. Nie ma ograniczenia wiekowego. Nie jest wymagana umiejętność pływania oraz nie trzeba posiadać żadnych umiejętności żeglarskich. Do dyspozycji będą komfortowe i bezpieczne jachty nawigowane przez doświadczonych sterników. Na pokładzie znajdują się miejsca do spania, kuchenka gazowa, lodówka, WC chemiczne, zamykane kajuty, a nawet ogrzewanie. Podczas trzydniowego rejsu załogi będą wspólnie przyrządzać posiłki.

Rejs ma charakter rekolekcyjny: wspólna modlitwa, codzienna Msza św., dzielenie Słowem Bożym, katecheza głoszona przez kapłana. Przewodnikiem Duchowym będzie ks. Sebastian Bisek (wikariusz parafii pw. Ducha św. w Siedlcach).

Cena rejsu nie przekroczy 230 zł. W tej kwocie zawiera się: miejsce na jachcie tj. składka na wynajem łodzi, opieka doświadczonego sternika, paliwo do jachtu, opłaty portowe, podstawowe szkolenie żeglarskie, ubezpieczenie OC jachtu. Natomiast opłata za rejs nie obejmuje: kosztu dojazdu (dojazd do Giżycka to ok. 250 km we własnym zakresie, ale organizatorzy są gotowi pomóc znaleźć miejsca w autach) oraz wyżywienia.

W sprawach organizacyjnych można też kontaktować się z komandorem rejsu Sylwestrem pod numerem kom. 796.998.899. Chęć udziału prosimy zgłaszać do 31 sierpnia br. poprzez wysłanie zgłoszenia na adres mailowy: rejs.wjd@gmail.com