Po głębokim rozważeniu „za i przeciw” poprzedzonym wielogodzinnymi konwersacjami telefonicznymi z różnymi autorytetami i wreszcie, po piątkowej (16.10) rozmowie z Biskupem Kazimierzem, wobec zaistniałej sytuacji, gdy dzień wcześniej (15. października br.) zapowiedziano wprowadzenie strefy czerwonej dla miasta Siedlce byłem zmuszony odwołać planowany na piątek kurs Nowe Życie. Podejmując tę decyzję kierowałem się poczuciem odpowiedzialności za uczestników, jak również respektowaniem rozporządzeń służb sanitarnych.

Bardzo żałuję, że nie mogliśmy przeprowadzić tego kursu w planowanym terminie, ale podkreślam, że kurs NIE ZOSTAŁ ANULOWANY, LECZ PRZESUNIĘTY. Nowa proponowana data to ostatni weekend listopada (27-29.11), a jeśli restrykcje dalej będą obowiązywały, to zorganizujemy go w drugim weekendzie stycznia Nowego Roku (08-10.01.2020).

Dziękuję wszystkim osobom, które zapisały się na tę, już 15-tą edycję kursu Nowe Życie, a było tym razem prawie 50 chętnych. Dziękuję za zrozumienie i duchowe wsparcie. Zadatkowane sumy, które zostały nam przesłane tytułem organizacji kursu nie przepadają, lecz będą wykorzystane, gdy przyjedziecie na kurs w listopadzie. Jeśli udział kogokolwiek w nowym terminie nie byłby możliwy, jesteśmy gotowi zwrócić wpłatę zadatku.

Domyślam się, że każdy z zapisanych, podobnie jak nasza ekipa, czekał z niecierpliwością na ten kurs i z nadzieją w sercu, by doświadczyć nowości życia, którą „obiecuje” udział w takich rekolekcjach. Łączmy się duchowo, prosząc Pana, by pozwolił nam wspólnie spotkać się na kursie, a będzie to akurat tuż przed początkiem Adwentu. Proszę Was, byście „polubili” profil naszej Szkoły Nowej Ewangelizacji na Facebooku, a jeśli macie ochotę, również profil Wspólnoty Jednego Ducha, która stanowi kadrę SNE. Pozostańcie w kontakcie z nami, by w ten sposób na bieżąco otrzymywać informacje o wielu inicjatywach naszej instytucji.

Niech Bóg Was błogosławi +

Do zobaczenia już wkrótce na kursie Nowe Życie.

ks. Tomasz Bieliński