Po rocznej przerwie do kalendarza wydarzeń religijno-kulturalnych powraca projekt duszpasterski „Siedlce dla Jezusa”. Chodzi o wieczór uwielbienia organizowany od kilku lat w naszym mieście w uroczystość Bożego Ciała.

Tegoroczne wydarzenie przypada w dniu 3-go czerwca. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią zaplanowano je w plenerze tj. na parkingu przed Sanktuarium Świętego Józefa w Siedlcach (ul. Sokołowska 124), z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 19.00. Hasłem przewodnim wieczoru jest słowo zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Mateusza: „Weź Dziecię i Jego Matkę” (Mt 2,13).

Organizatorzy przygotowują Wieczór Uwielbienia w dwóch odsłonach. W pierwszej części z akcentem muzyczno-wokalnym w oprawie zespołu uwielbieniowego „Gospel Rain”. W drugiej części przewidziana jest adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w intencji Kościoła i miasta Siedlce. Dodatkowo w czasie wydarzenia będą dawane świadectwa działania Boga w codzienności.

Nabożeństwo będzie także doskonałym czasem modlitwy oraz okazją do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty, gdyż spowiednicy będą dostępni w tym czasie w kościele św. Józefa.

Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej przy współpracy ze Wspólnotą Jednego Ducha, Fundacją Nasza Szkoła oraz Parafią Jana Pawła II Siedlcach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli biskup siedlecki J.E. ks. Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.

BM