W dniach 15-17 października br. nasza Szkoła przeprowadziła już 20-tą edycję kursu Nowe Życie.
W piątkowe popołudnie 41 osób odpowiedziało na zaproszenie Pana Jezusa i przybyło do siedleckiej Bursy św. Stanisława Kostki na weekendowe rekolekcje, by usłyszeć o nieskończonej Bożej miłości. Wśród nich były też dorosłe osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Duch Święty działał, bo od początku kursu czuliśmy otwarte serca uczestników na treści płynące z konferencji.
Kolejne tematy podejmowane przez prowadzących pozwalały na bliższe poznanie samego siebie, swoich słabości, upadków i zaakceptowaniu ich. Przyjęciu tego, jak zostaliśmy stworzeni przez Boga na Jego obraz. W konsekwencji nie było trudno podjąć decyzję o zmianie swojego życia, bo dzięki otwartości na Ducha Świętego, na Jego dary, w naturalny sposób rodziła się chęć przyjęcia Bożego planu na życie.
W sobotę ekipę animującą kurs odwiedził Marek, student trzeciego roku seminarium duchownego. Właśnie tego dnia przyjął bowiem sutannę. Marek przez wiele lat w łonie Wspólnoty Jednego Ducha kształtował swoją wiarę i rozeznawał powołanie. Podczas krótkiego spotkania podzielił się swoim  świadectwem wyboru Jezusa.
Z kolei w niedzielę uczestnicy mieli możliwość podzielenia się tym, jak podczas kursu Pan dotykał ich serc, po czym pełni nowej nadziei wszyscy wrócili do swoich domów.