Jako ekipa siedleckiej SNE prowadząca już 24-tą edycję kursu Nowe Życie jesteśmy przekonani, że dla większości jej uczestników stał się on naprawdę narodzeniem do nowego życia. Przekonało nas o tym zarówno ich zaangażowanie podczas całego weekendu, jak również świadectwa wypowiedziane przez nich na zakończenie rekolekcji.

Ponadto, wszyscy uczestnicy podkreślali w swoich wypowiedziach, że zapisując się na tę formę przygotowania do bierzmowania spodziewali się czegoś nudnego i „klasycznie kościelnego”, podczas gdy spotkali się z serdecznością prowadzących kurs, miłą atmosferą stworzoną przez trzy dni w burcie świętego Stanisława Kostki oraz atrakcyjnym, a przez to skutecznym przekazem treści duchowych.

W kursie uczestniczyło łącznie 46 osób z czego 38 stanowili kandydaci do sakramentu bierzmowania. Natomiast w ekipie prowadzącej zajęcia większość wolontariuszy na codzień formuje się we Wspólnotcie Jednego Ducha.