W sobotę 13. października br. grupa szesnastu osób zaangażowanych w posługę dla naszej Szkoły przybyła do parafii Woskrzenice Duże, by zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ks. Proboszcza, odwiedzić wszystkich mieszkańców, wręczając im zaproszenia na Misje Święte, które odbędą się tam na przełomie października i listopada.

Wszystkie osoby, które przyjechały do wspomnianej miejscowości są członkami Wspólnoty Jednego Ducha. Dzięki otrzymanej tam formacji nie tylko chętnie poświęcają swój wolny czas i pieniądze dla dzieła Nowej Ewangelizacji, ale przede wszystkim dzielą się osobistym doświadczeniem spotkania ze Zmartwychwstałym Panem i potrafią to robić. Dlatego opisywane roznoszenie zaproszeń stało się preewangelizacją, która „na dobre” będzie miała miejsce podczas Misji, gdyż posłańcy nie tylko gorąco zachęcali do udziału w Misjach, tłumacząc szczegóły programu, ale nadto niejednokrotnie dawali świadectwo własnego nawrócenia.

W zdecydowanej większości gospodarze bardzo życzliwie witali przybyszów: deklarowali swój udział w Misjach, zadawali pytania, słuchali z uwagą historii przemiany życia, a często też zapraszali do domów na mały poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom parafii Woskrzenice za życzliwość i gościnność. Mamy nadzieję, że frekwencja na Misjach Świętych zaskoczy nie tylko ks. Proboszcza i Misjonarzy, ale nawet samych parafian.