PREEWANGELIZACJA W PARAFII DOKUDÓW (04.2019)

W sobotę 06. kwietnia br. grupa piętnastu osób zaangażowanych w posługę dla naszej Szkoły przybyła do parafii pw. św. Praksedy w Dokudowie, by zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ks. Proboszcza, odwiedzić wszystkich mieszkańców. Okazją do złożenia takiej wizyty były zbliżające się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne, które zaplanowane są tam w terminie 05-12.05 br. Dlatego posłani ewangelizatorzy nawiedzający domy miejscowych katolików wręczali im zaproszenia na Misje Święte wraz z ich szczegółowym programem.

Czternaście osób, które przyjechały do wspomnianej miejscowości jest członkami siedleckiej Wspólnoty Jednego Ducha, a jedna należy do wspólnoty Koinonia – Jan Chrzciciel w Łukowie. Owi wolontariusze, dzięki otrzymanej formacji nie tylko chętnie poświęcają swój wolny czas i pieniądze dla dzieła Nowej Ewangelizacji, ale przede wszystkim dzielą się osobistym doświadczeniem spotkania ze Zmartwychwstałym Panem, a potrafią dobrze to robić. Dlatego opisywane roznoszenie zaproszeń i programów stało się preewangelizacją, która „na dobre” będzie miała miejsce podczas Misji. Posłańcy nie tylko gorąco zachęcali do udziału w Misjach, tłumacząc szczegóły programu, ale nadto niejednokrotnie dawali świadectwo własnego nawrócenia.

W zdecydowanej większości gospodarze bardzo życzliwie witali przybyszów: deklarowali swój udział w Misjach, zadawali pytania, słuchali z uwagą historii przemiany życia, a często też zapraszali do domów na mały poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom parafii Dokudów za życzliwość i gościnność. Mamy nadzieję, że frekwencja na Misjach Świętych zaskoczy nie tylko ks. Proboszcza i Misjonarzy, ale nawet samych parafian.

Podziel się, udostępnij!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przejdź do góry