W związku z licznymi zapytaniami, jakie kierują do nas kandydaci do bierzmowania przedstawiamy więcej szczegółów dotyczących kursu Nowe Życie, który jest obowiązkowym etapem dla dorosłych pragnących przyjęć wspomniany sakrament.

Kurs odbędzie się w bursie (internat) św. Stanisława Kostki w Siedlcach (ul. Biskupa Świrskiego 56). Ponieważ w tym samym budynku znajduje się siedziba Katolickiego Radia Podlasie i Muzeum Diecezjalnego, dlatego po wejściu głównymi drzwiami należy skierować się korytarzem w lewo ku przeszklonym drzwiom furty (trasa wewnątrz budynku będzie oznakowana).

Kurs zaczyna się w piątek o godzinie 18:00, ale należy stawić się pół godziny wcześniej w celu zarejestrowania się, pobrania materiałów dydaktycznych i uiszczenia opłaty (160 zł), która oobejmuje koszt wynajmu bursy przez organizatorów, obiad i kolację w sobotę, niezbędne materiały dydaktyczne i nieograniczony dostęp do zasobów rekolekcyjnej kawiarenki (owoce, słodycze, ciasto, kawa, herbata, woda mineralna, soki itp.).

W piątek zajęcia będą trwały od 18:00 do 21:00, w sobotę od 9:00 do 21:00 z krótkimi przerwami na kawę i posiłki, a w niedzielę od 9:00 do 13:00.

Kurs stanowi integralną całość, dlatego należy uczestniczyć we wszystkich zajęciach każdego z trzech dni. Spóźnienie, bądź wcześniejsze opuszczenie zajęć będzie potraktowane jako rezygnacja z przygotowania do bierzmowania.

Zachęcamy do polubienia profilu naszej Szkoły na Facebooku co ułatwi śledzenie informacji związanych z tym wydarzeniem.