Ponad 100 osób z różnych wspólnot działających na terenie diecezji siedleckiej przyjechało do Okuninki, by uczestniczyć w V-ej edycji ewangelizacji nad Jeziorem Białym. Przez 3 dni na ulicach i plażach tej wypoczynkowej miejscowości, a nawet na wodach jeziora ogłaszają Dobrą Nowinę urlopowiczom. W piątek (13 lipca) po mszy świętej w barwnej kolumnie przemarszu zwanej Korowodem Nadziei spod miejscowego kościoła, przeszli do wybudowanego przy plaży tzw. Miasteczka Nadziei.  Tam przez kilkanaście godzin rozmawiali z wypoczywającymi, dając świadectwa nawrócenia i wiary oraz relacji z żywym Jezusem. W specjalnie na tą okazję sprowadzonym pompowanym kościele można było w skupieniu pomodlić się czy przygotować do spowiedzi. Posługę sakramentu pokuty świadczyło bez przerwy kilku księży. Tuż obok w wielkim namiocie każdy miał okazję uwielbiać Pana Jezusa a nawet oddać Jemu życie. Piątek zakończył się Wieczorem Chwały, który zgromadził prawie 200 osób. Wielu wczasowiczów ze łzami w oczach przyjmowało błogosławieństwo, a prowadzący spotkanie ks. Tomasz wyraził nadzieję, że od tego dnia „piątek trzynastego” dla wielu z nas będzie kojarzył się z „dotykiem Boga” a nie jakimś pechem. Po Wieczorze Chwały miała miejsce projekcja ewangelizacyjnego filmu w letnim kinie.
Sobotę (14.07) ewangelizatorzy rozpoczęli od medytacji Słowa Bożego i Eucharystii. Przed południem wysłuchali jeszcze konferencji formacyjnej oraz mieli okazję do refleksji nad korektą niektórych działań, by czynić je jeszcze lepiej. Około południa, napełnieni mocą Ciała i Krwi Jezusa wyruszyli w korowodzie nadziei głosząc Zbawiciela. Pan daje wiele okazji do dzielenia się wiarą np. poprzez indywidualne rozmowy czy wspólne śpiewy i modlitwy. Niektórzy nawet wypływają na głębię jeziora i z roweru wodnego oraz jachtu głoszą Ewangelię.
Okazuje się, że w posłudze niesienia ludziom nadziei nie przeszkadzają warunki atmosferyczne. Mimo przelotnych opadów a nawet burz, ewangelizatorzy nie mieli czasu na nudę.
Hasłem tegorocznej ewangelizacji nad jeziorem Białym jest zapewnienie, że NADZIEJA NIE UMIERA NIGDY!