Pewność wiary w zmartwychwstanie ciała i życie wieczne dała nam wszystkim siły, by w poniedziałek (07.09) o godz. 10.00 zachować pokój w sercu, gdy podczas liturgii pogrzebowej śp. Marcina Mazurka do uszu naszych docierał „anielski śpiew” przepięknych utworów wykonywanych przez diakonię muzyczną Wspólnoty Jednego Ducha, do której ponad 15 lat należał Marcin.

Pokój serca, był potrzebny również wtedy, gdy patrzyliśmy na małą urnę z prochami zmarłego, obok której stało jego zdjęcie z utrwalonym na nim pogodnym spojrzeniem oraz jego ukochana gitara. Pokój serca  pomógł wejść w głębię liturgii pogrzebowej sprawowanej przez Biskupa Grzegorza, który również znał zmarłego ewangelizatora. Pokój w naszych sercach pomnożyły słowa homilii wygłoszonej przez Dyrektora naszej Szkoły, ks. Tomasza, który oprócz przypomnienia słuchaczom dzieł pełnionych przez Maziego, zaprosił wszystkich do… oddania życia Jezusowi i ogłoszenia Go jedynym Panem i Zbawicielem!

Pokój serca ukoił nasz ludzki lęk przed śmiercią, gdy trzech kapłanów koncelebrujących Eucharystię (ks. Krzysztof Białowąs, ks. Andrzej Sochal i ks. Rafał Jarosiewicz) podzieliło się przepięknymi świadectwami codziennego życia w obecności Pana Jezusa śp. Marcina.

Mazi, spoczywaj w tymże pokoju, czekając na ciała zmartwychwstanie… Amen

Msza św. pogrzebowa był transmitowana na funpage’u Wspólnoty Jednego Ducha i można ją obejrzeć klikając na poniższy link: https://pl-pl.facebook.com/jednegoducha/videos/3316032478445161/