W niedzielę 26. sierpnia br. w Janowie Podlaskim miała miejsce inauguracja Jubileuszowych Parafialnych Misji Ewangelizacyjnych, które zostaną przeprowadzone przez zespoły misjonarzy we wszystkich parafiach diecezji. Będą one trwały etapami, a zakończą się jesienią 2022 roku w Siedlcach. Dużą rolę w odnowionej formie tych szczególnych rekolekcji mogą odegrać osoby świeckie, angażując się zarówno w przygotowanie Misji na terenie własnej parafii, jak i w innych częściach diecezji.

Aby jednak na różny sposób wykorzystać potencjał laikatu podczas tychże Misji potrzeba wcześniejszego przygotowania. W związku z tym Szkoła Nowej Ewangelizacji w sobotę 15. września br. w godz. 09.00-12.30 organizuje warsztaty ewangelizacyjne w podziemiach kościoła pw. św. Józefa w Siedlcach (ul. Sokołowska 124). Do udziału w takim szkoleniu zaproszone są te osoby, które pragną podczas Misji zaangażować się w posługę głoszenia świadectwa własnego nawrócenia, pomoc techniczną czy w kwestiach informatycznych itp. Na koniec warsztatów uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające odbyty kurs. Jednak o włączeniu w prace konkretnego zespołu ewangelizacyjnego decydować będą księżą misjonarze odpowiedzialni za przeprowadzenie Misji w poszczególnych parafiach. Oni też mogą zgłaszać się do księdza Dyrektora SNE, jeśli zechcą skorzystać z pomocy wcześniej przygotowanych osób świeckich.

W szkoleniu uczestniczyć może każdy, kto jest po bierzmowaniu, jest osobą zrównoważoną psychicznie i ma nieskazitelne świadectwo moralności od swojego proboszcza, przeżył przynajmniej kurs Nowe Życie lub Seminarium Odnowy Wiary. Ponadto, należy do jakiejkolwiek pełnej życia grupy formacyjnej i pragnie posługiwać nieodpłatnie podczas Misji. Warsztaty kosztują 30 zł. Zapisy u Marii Chromińskiej (kom. 507.071.642).