Krajowe Biuro Szkół Ewangelizacji św. Andrzeja (SESA), którego siedziba znajduje się w Stryszawie, stara się pozostawać w stałym kontakcie z dyrektorami szkół lokalnych, których w Polsce jest już prawie 50. Od wielu lat jego dyrektorem jest o. Krzysztof Czerwionka ze Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców. Dlatego dwa razy w roku, w różnych miejscach na terenie naszej Ojczyzny, mają miejsce spotkania informacyjno-szkoleniowe. Ostatnie takie spotkanie (25.11. br.) zorganizowane zostało w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Łódzkiej. Przybyło na nie około 80 osób, duchownych i świeckich (pośród nich oczywiście dyrektor naszej Szkoły, ks. Tomasz).

Gościem specjalnym spotkania był pomysłodawca i założyciel szkół ewangelizacji św. Andrzeja, Jose Prado Flores. W swoim wystąpieniu gość z Meksyku przypomniał generalne zasady metodologii szkół S.E.S.A. oraz zachęcał do dynamicznego rozwoju i promocji tego dzieła. Tego dnia uczestnicy mieli również okazję do dzielenia się doświadczeniem ewangelizacji szkół lokalnych, w których posługują na co dzień. Ostatnim punktem programu była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, który jest przewodniczącym Komisji do Spraw Nowej Ewangelizacji działającej przy Episkopacie Polski.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym ważnym momencie, jaki miał miejsce w Łodzi. Otóż, tego dnia Jose Prado Flores wręczył ks. Tomaszowi certyfikat potwierdzający awans naszej Szkoły ze statutu „ad experimentum” na poziom tzw. podstawowym. Tym samym od teraz mamy pełne prawo do korzystania z metodologii SESA oraz używania jej logo w ramach naszej działalności.