W dn. 14-15 stycznia br. w gmachu Katolickiego Zespołu Edukacyjnego odbył się kurs Tobiasz i Sara. To nowa forma rekolekcji dla par małżeńskich połączona z zajęciami warsztatowymi. Poprowadzili je: ks. Adam Bajorski z Kazimierza Biskupiego i pani Anna Łuczak ze SNE „Oikos 2. kwietnia” w Koninie wraz z parą towarzyszącą Moniką i Danielem Leszczyńskimi z siedleckiego Kościoła Domowego. Ks. Adam jest referentem ds rodziny w polskiej prowincji księży Misjonarzy Świętej Rodziny. Natomiast p. Anna od 30-tu lat nalezy do wspólnoty Domowego Kościoła, a od 15-tu lat jest zaangażowana w dzieło Nowej Ewangelizacji. W kursie uczestniczyło łącznie 21 par małżeńskich z terenu nie tylko naszej diecezji, ale również z innych diecezji, a nawet z Irlandii.

Przez dwa dni osoby prowadzące kurs z wielką pasją przekazywały głębokie treści konferencji, a małżonkowie „chłonęli” je otwartymi sercami. Natomiast zastosowane dynamiki i ilustracje pomagały głębiej przyswoić prawdy pozwalające uczestnikom odnowić relacje małżeńskie. Dlatego, gdy na końcu kursu był czas na świadectwa, większość uczestników z radością i odwagą dzieliła się tym, czego Pan dokonał w tych dniach.

Kwestię zaplecza kursu (funkcjonowanie kawiarenki, przygotowanie posiłków itp.) wzięły na siebie Justyna i Aneta z siedleckiej Wspólnoty Jednego Ducha, za co im serdecznie dziękujemy.

Przy tej okazji pragniemy również gorąco podziękować ks. Pawłowi Siedlanowskiemu, dyrektorowi Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Siedlcach oraz pani Lilianie Konopce za udostępnienie gmachu szkoły na zorganizowanie i przeprowadzenie tegoż kursu.