Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Parczewie będzie kolejnym miejscem głoszenia kerygmatu przez nasz Zespół Misyjny w ramach trwających od roku w naszej Diecezji Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych. Posługa ta poprzedzona jest modlitwą i postem podejmowanym przez członków naszego Zespołu. Na przykład we Wspólnocie Jednego Ducha od prawie dziesięciu lat codziennie (oprócz niedziel i wielkich uroczystości) kilka osób pości w intencji ewangelizacji.

Inną formą przygotowania gleby pod zasiew Bożego Słowa jest promocja Misji, której się podejmują świeccy członkowie Zespołu Misyjnego, gdy na miesiąc przed Tygodniem Głoszenia udają się do wszystkich rodzin w parafii, by roznosząc zaproszenia i szczegółowe programy Misji, podzielić się świadectwem własnego nawrócenia i zaproponować wspólną krótką modlitwę w intencji rodziny i zbliżających się rekolekcji. Do mieszkańców ewangelizatorzy wyruszają zawsze w parach z miejscowymi parafianami.

Przygotowywane Misje w Parczewie dają okazję do włączenia się do grona takich misjonarzy-ewangelizatorów. Najbliższe roznoszenie zaproszeń przewidziane jest na trzy najbliższe soboty tj.: 21. września,  28. września i 5. października br.  Dlatego serdecznie zachęcamy członków różnych grup formacyjnych z naszej Diecezji, którzy odczuwają w sobie żar dzielenia się miłością Jezusa Chrystusa i chcą w tym względzie zdobyć cenne doświadczenie, aby zgłaszali się do ks. Tomasza (adres mailowy: biuro@sne.sedlce.pl).