PIERWSZY DZIEŃ EWANGELIZACJI NAD J. BIAŁYM (07.2016)

Ruszyła III edycja ewangelizacji nad Jeziorem Białym organizowana przez naszą Szkołę wespół z Siostrami Nazaretankami. Pierwszego dnia przybyło do Okuninki k. Włodawy ponad 60-ciu ewangelizatorów. W piątek i sobotę dołączy jeszcze kilkanaście osób. Z samej Wspólnoty Jednego Ducha w sumie będzie ponad dwadzieścia Sióstr i Braci.  Jest też obecnych sześciu kleryków z siedleckiego seminarium, co nas bardzo buduje.

Wielką radością dla uczestników tegorocznej ewangelizacji było przybycie Biskupa Piotra Sawczuka, który sprawował Eucharystię w koncelebrze z siedmioma innymi kapłanami. Obecność hierarchy Kościoła była znakiem, że inicjatywa działania apostolskiego nie znajduje się po stronie człowieka, ale Chrystusa, który posyła w ścisłej jedności z Kościołem.

Oprócz Myszy św. tego dnia odbyły się jeszcze, jakże potrzebne wszystkim warsztaty ewangelizacyjne, podczas których dyrektor SNE – ks. Tomasz przypomniał o kilku najistotniejszych zasadach prowadzenia rozmów połączonych z dawaniem świadectwa. Pierwszy dzień zakończył się nabożeństwem pokutnym, po którym wiele osób skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania. Przez trzy noce trwania ewangelizacji ewangelizatorzy będą czuwać na zmianę, adorując Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Osoby czytające ten artykuł prosimy pokornie o wsparcie modlitewne.

By |2017-04-28T23:19:38+00:00Lipiec 14th, 2016|Categories: Aktualności, Ewangelizacja nad J.Białym|0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.