Siedlecka Fundacja Nasza Szkoła zaprasza do wzięcia udziału w Spacerze Orszakowym. Ta nowa forma orszaku dedykowana dla rodzin (indywidualnie lub w gronie najbliższych) odbędzie się w dniach od 1 do 6 stycznia 2021 roku. Tegoroczne hasło „Panu dzięki oddawajmy” niesie piękne przesłanie oddawania Bogu dziękczynienia w każdej sytuacji, nie tylko wtedy kiedy jest nam dobrze, ale przede wszystkim w tych trudnych momentach.

Trasa orszaku tradycyjnie prowadzi od placu przy Muzeum Regionalnym na przeciwko Starego Kościoła poprzez ulicę Piłsudskiego, Wojskową i dale do siedleckiej katedry.  W miejscach gdzie dawniej odbywały się sceny orszakowe, rozstawimy tablice orszakowe z ciekawymi informacjami o historii Orszaku i historii Zbawienia. Znajdą się też tam zadania dla uczestników  i pytania do krzyżówki orszakowej, która zamieszczona jest w mapce orszakowej (mapkę można pobrać we własnej parafii lub wydrukować ze strony internetowej Fundacji Nasza Szkoła).  

Uczestnicy orszaku, mogą zdobyć wartościowe nagrody w konkursie „SPACER ORSZAKOWY – Siedlce 2021”. Warunkiem jest przesłanie hasła konkursowego oraz zdjęcia z odbytego spaceru orszakowego. Dodatkowym atutem będzie samodzielnie wykonany strój orszakowy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 stycznia 2021 roku, poprzez formularz konkursowy. Laureaci konkursu wybierani będą poprzez głosowanie. Uczestnicy których zdjęcia, uzyskają największą liczbę głosów otrzymają cenne nagrody w tym laptopy, gry edukacyjne oraz słodkie upominki. 

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej www.fundacjanaszaszkola.pl  w zakładce ORSZAK.

FINAŁ orszaku to oddanie pokłonu przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji w siedleckiej katedrze, gdzie prowadzona będzie zbiórka orszakowa na „Rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach”.

Przy tej okazji Organizatorzy dziękują Darczyńcom, Partnerom i Sponsorom Orszaku Trzech Króli 2021 r., bez których te radosne i rodzinne jasełka odbywające się w naszym mieście już po raz ósmy, nie mogłyby się odbyć.