Bardzo pracowicie zapowiada się nadchodząca jesień i zima w siedleckiej SNE. Oprócz Parafialnych Misji Ewangelizacyjnych, które nasza Szkoła poprowadzi pod koniec października w parafii pw. Michała Archanioła w Woskrzenicach (dekanat: Biała – Północ) zaplanowano kilka kursów ewangelizacyjnych.

Kurs Nowe Życie (28-30.09.2018) dla każdego, kto chce doświadczyć nowego życia. Mogą w nim wziąć udział zarówno neofici, jak i członkowie ruchów i stowarzyszeń, osoby zaangażowane w życie parafii., członkowie rad parafialnych, lektorzy, oraz osoby przeżywające kryzysy wiary. Chętni powinni mieć ukończone przynajmniej 16 lat życia. Kurs rozpocznie się on w piątek (28.09) o godz. 17.30 a zakończy w niedzielę (30.09) ok. godz. 12.00 i trzeba być obecnym od początku do końca.  Koszt uczestnictwa (100 zł) obejmuje obiad i kolację w sobotę, a także materiały dydaktyczne oraz nieograniczony dostęp do zasobów rekolekcyjnej kawiarenki. Ponieważ kurs odbędzie się na plebanii parafii bł. Męczenników Podlaskich w Siedlcach, dlatego pierwszeństwo udziału mają tamtejsi parafianie. Niemniej jednak gwarantujemy udział dla pierwszych dziesięciu osób spoza tej parafii, które zgłoszą się do Marii Chromińskiej (kom. 507.071.642). Kurs stanowi całość od piątku do niedzieli. Nie przyjmujemy zgłoszeń na jeden lub dwa dni udziału.

Kurs Emaus (16-18.11.2018) daje szansę osobistego doświadczenia mocy Słowa Bożego. Atutem kursu są przejrzyste w treści konferencje, wciągające dynamiki, liczne animacje angażujące wszystkich uczestników i trafne wizualizacje głoszonych treści. Ponadto, jego zaletą jest to, że w przystępny i zrozumiały sposób uczestnicy poznają metody owocnego czytania Pisma św., zapamiętywania kluczowych cytatów oraz nabywają zdolności do prawidłowego posługiwania się Biblią w sytuacjach, gdy potrzeba rozeznać wolę Bożą dla konkretnych decyzji. Zapraszamy na te rekolekcje osoby w każdym wieku, które są po bierzmowaniu i wcześniej przeżyły kurs Nowe Życie lub Seminarium Odnowy Wiary lub kursu Alfa (u nas w Siedlcach lub gdziekolwiek indziej). Rekolekcje odbędą się w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego w Siedlcach przy ul. Brzeskiej 37, a nie w Siedlanowie, jak wcześniej podawaliśmy. Koszt kursu: 100 zł. W cenie zawierają się materiały dydaktyczne, obiad i kolacja w sobotę oraz nieograniczony dostęp do kawiarenki przez cały czas trwania kursu (napoje, ciasto, owoce, cukierki itp.). Początek w piątek (16.11) o godz. 17.30, a zakończenie w niedzielę (18.11) ok. godz. 12.00.

Kurs Jan (03-06.01.2019) to propozycja ponownego odkrycia tajemnicy bycia uczniem Chrystusa, a nie jedynie Jego czcicielem i wyznawcą. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze przeżycie kursu Nowe Życie i kursu Emaus. Zapraszamy na ten kurs te osoby, które wcześniej przeżyły już kurs Nowe Życie (u nas w Siedlcach lub gdziekolwiek indziej) oraz kurs Emaus. Początek w czwartek (03.01) o godz. 18.00, a zakończenie w niedzielę (06.01) ok. godz. 18.00. Kurs odbędzie się w siedleckiej Bursie Szkolnej (ul. Biskupa Świrskiego 56). Jesteśmy świadomi, że część chętnych będzie musiała wziąć urlop z pracy na piątek. Mamy jednak nadzieję,  że na początku Nowego Roku będzie to dla niektórych nieco łatwiejsze. Koszt rekolekcji wynosi 160 zł (codziennie dwa posiłki, kawiarenka i materiały formacyjne), ale jeśli kogoś nie stać na taki wydatek, niech przygotuje tyle, na ile go aktualnie stać i bez wahania zapisze się, a doświadczy już na miejscu, że Pan troszczy się o swoje dzieci także w kwestiach finansowych. Istniej możliwość zarezerwowania noclegów (30 zł/doba).

Kurs Nowe Życie (11-13.01.2019) dla każdego, kto chce doświadczyć nowego życia. Mogą w nim wziąć udział zarówno neofici, jak i członkowie ruchów i stowarzyszeń, osoby zaangażowane w życie parafii., członkowie rad parafialnych, lektorzy, oraz osoby przeżywające kryzysy wiary. Chętni powinni mieć ukończone przynajmniej 16 lat życia. Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w siedleckiej Bursie Szkolnej (ul. Biskupa Świrskiego 56). rozpocznie się w piątek (11.01) o godz. 17.30 a zakończy w niedzielę (13.01) ok. godz. 12.00. Koszt uczestnictwa wynosi 120 zł. Istnieje możliwość zarezerwowania noclegów (30 zł/doba). Do zobaczenia na kursie.

UWAGA ! Wszystkie kursy poprowadzi poprowadzi ks. Tomasz Bieliński z zespołem ewangelizacyjnym. W każdym przypadku liczba miejsc jest ograniczona, więc liczy się kolejność zgłoszeń. Ponieważ każdy z wymienionych kursów stanowi całość, dlatego nie można opuścić żadnej z konferencji. Nie przyjmujemy zgłoszeń na jeden lub dwa dni udziału. Zapisy na każdy z kursów u Marii Chromińskiej (kom. 507.071.642).