To miała być czwarta edycja szczególnej formy uwielbienia Boga. Trzy poprzednie gromadziły na siedleckim lodowisku nawet 3000 osób. Druga część audytorium to grono internautów, którzy  uczestniczyli w tym wydarzeniu transmitowanym on live.

Kilka lat wcześniej pomysł otwartego spotkania uwielbieniowego dla mieszkańców Siedlec i okolic podjęła Wspólnota Jednego Ducha z okazji czerwcowego Dnia Ojca, gromadząc rokrocznie (od 2010 r.) tłumy w miejskim amfiteatrze. To wszystko było dowodem, że w Siedlcach potrafimy i pragniemy w ten sposób wielbić wspólnie Pana.

Dlatego już w styczniu br. jako Organizatorzy SDJ (Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej, Fundacja Nasza Szkoła, Wspólnota Jednego Ducha i parafia pw. Św. Jana Pawła II) z zapałem podjęliśmy przygotowania do kolejnej edycji SDJ. Rozeznawaliśmy, planowaliśmy, rezerwowaliśmy itp., itd. aż do dziś, gdy już nie mamy wątpliwości, iż nie ma szans na tegoroczną realizację projektu.

Zatem z przykrością informujemy, że z oczywistych względów w tym roku koncert „Siedlce dla Jezusa” organizowany w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało, 11.06) nie odbędzie się.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas w okresie przygotowań oraz prosimy wszystkich popierających tę inicjatywę o modlitwę za to dzieło.

Póki co, wszystkie osoby zainteresowane taką formą uwielbienia zapraszamy na siedleckie Wieczory Chwaly organizowane co miesiąc przez WJD od kilkunastu lat. O terminie najbliższego niezwłocznie powiadomimy, gdy tylko zostaną zniesione kolejne obostrzenia związane z zagrożeniem epidemicznym.