Radość i entuzjazm wiary osób będących w różnym wieku; skupienie modlitewne i przejmujące wyciszenie kilkutysięcznej publiczności, wzruszenie i łzy mężczyzn podchodzących do księży po błogosławieństwo, wspólnota na pozór obcych sobie ludzi… oto najczęstsze skojarzenia, jakie przywołuje wspomnienie Wieczoru Chwały, który odbył się w niedzielne popołudnie (19.06) w siedleckim amfiteatrze.

Trzecia edycja Wieczoru Chwały organizowanego od kilku lat przez Wspólnotę Jednego Ducha z okazji Dnia Ojca spotkała się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko Siedlczan. Zarządca obiektu tj. Miejski Ośrodek Kultury szacuje, że tego wieczoru w miejskim amfiteatrze zgromadziło się ponad 2000 osób. Organizatorom nie chodziło bynajmniej o liczby, ale o to by włączyć się w promocję instytucji rodziny ze szczególnym uwzględnieniem roli ojca.

Dlatego podczas Wieczoru, który prowadzili pan Jerzy Zelnik (aktor i rezyser) oraz ks. Tomasz Bieliński (dyrektor naszej Szkoły) obok refleksji nt ojcostwa Boga i znaczenia misji ziemskich ojców, mocno wybrzmiały świadectwa o ojcach bohaterach. Jednak centralnym punktem spotkania była modlitwa wstawiennicza z mężczyzn przed Najświętszym Sakramentem zwieńczona błogosławieństwem indywidualnym udzielanym przed sceną przez obecnych na spotkaniu biskupów i prezbiterów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze tego pamiętnego koncertu zamieszczonych w naszej Galerii.