W lipcu 2017 r. pragniemy już po raz czwarty podjąć zaproszenie Pana Jezusa do dzielenia się Dobrą Nowiną z wczasowiczami przyjeżdżającymi w lipcowe dni nad Jezioro Białe do Okuninki/k. Włodawy. Poprzednie trzy edycje pozwoliły nam zdobyć doświadczenie organizacji tego wyjątkowego projektu. Dzięki zaangażowaniu Sióstr Nazaretanek, nieocenionej pomocy ks. dziekana z Włodawy i życzliwości innych księży, wsparciu siedleckiej kurii, oraz posłudze niepoliczalnej dziś grupy wolontariuszy dotarliśmy z Dobrą Nowiną do setek osób, wpisując się na trwałe w krajobraz okunińskiej kanikuły. Każdorazowo wielką radością były dla nas odwiedziny Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy oraz biskupa Piotra Sawczuka, którzy zawsze łączyli swoje przybycie z celebracją Eucharystii i błogosławieństwem na rozesłanie ewangelizatorów.

W tym roku nasza posługa zostanie jednak nieco zmodyfikowana. Otóż, przygotowanie do ewangelizacji będzie miało formę kursu ewangelizacyjnego. Kurs Świadectwo, bo o nim mowa, zostanie przeprowadzony przez naszą Szkołę w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie /k. Radzynia Podlaskiego w dniach od 12.07 (środa) godz. 19.00 do 14.07 (piątek) do godz. 21.00. Koszt lipcowego kursu wynosi 100 zł. Jesteśmy gotowi pomóc tym, których nie stać na pokrycie całości kosztów, a pragną wziąć udział w kursie.

Kurs Świadectwo nie będzie obowiązkowy dla tych, którzy chcą włączyć się w tegoroczną ewangelizację. Jesteśmy bowiem świadomi, iż część chętnych do dzielenia się wiarą nad Jeziorem Białym może nie mieć możliwości otrzymania urlopu na tyle dni. Takie osoby są zatem proszone o bezpośrednie przybycie do Okuninki w sobotę 15. lipca 2017 r. ok. godz. 10.00 po wcześniejszym zgłoszeniu swojego zamiaru u Jerzego Sidorowicza pod numerem kom. 509.727.263. Nie zwlekajcie, gdyż liczba miejsc noclegowych w Siedlanowie jest ograniczona.

Z powyższego wynika zatem, że w tym nasza obecność w Okunince będzie zdecydowanie krótsza niż poprzednio. Takie rozwiązanie podyktowane potrzebą solidnego, kompleksowego oraz metodologicznie uporządkowanego przygotowania do ewangelizacji, które to przygotowanie o wiele bardzie zapewni nam kurs Świadectwo niż dotychczasowa forma warsztatów.

W imieniu Organizatorów serdecznie pozdrawiam w Chrystusie Panu!

Ks. Tomasz Bieliński – dyrektor SNE diec. siedleckiej