Czy chcesz nadać nową jakość Twojej małżeńskiej relacji? A może w Waszym związku pojawiły się problemy po ludzku nie do rozwiązania… Co więcej, może tracisz nadzieję, że „on/ona” kiedykolwiek zmieni swoje złe przyzwyczajenia lub dopadł Was syndrom wypalenia. A może dopiero niedawno pobraliście się i bardzo chcecie, aby Wasz wspólny dom zbudować na Skale czyli na Chrystusie?

Okazją do znalezienia odpowiedzi na te i inne pytania może stać się dla Ciebie i Twojego małżeństwa kurs Tobiasz i Sara, który odbędzie się w dn. 11-12.11.2017 r. w w gmachu Katolickiego Zespołu Edukacyjnego. który znajduje się przy ul. Sokołowskiej 172 w Siedlcach.

Kurs „Tobiasz i Sara” to niezwykłe rekolekcje dla małżonków. Sara, ze starotestamentowej Księgi Tobiasza, to kobieta silnie doświadczana przez życie. Każdy z jej siedmiu mężów umiera w czasie nocy poślubnej. Nieszczęśliwa i wykpiwana przez otoczenie, nie rozumiejąca swej dramatycznej historii, zastanawia się nad samobójstwem….. Powstrzymuje ją myśl o ściągnięciu hańby na rodziców. Zdesperowana prosi Boga o śmierć. On jednak postanawia pomóc jej w inny sposób. W życiu Sary pojawia się Tobiasz – mężczyzna, który od początku jest jej przeznaczony na męża. Nim jednak ich życie całkowicie się ułoży, muszą przejść próbę, dzięki której doświadczą wszechmocy Boga. Jak ta historia odnosi się do małżeństwa we współczesnych czasach? Dlaczego w oparciu o nią prowadzony jest kurs? Tobiasz i Sara próbują budować życie według własnych koncepcji, nic im się nie układa, a oni cierpią i nie rozumieją dlaczego. Wszystko zmienia się z chwilą, gdy przestają realizować swoją wolę, a zaczynają pełnić wolę Boga, na Nim budować wspólne życie. Wtedy dopiero wszystko normalnieje, zaczyna prawidłowo funkcjonować. Celem kursu jest pokazanie tego mechanizmu. Małżeństwo jest sakramentem, a Bóg jest jego fundamentem.

Zatem sam widzisz, że ten kurs to szansa odnowienia, a może po raz pierwszy podjęcia decyzji o tym, na kim budować Wasze małżeństwo. Ale uwaga! Mylisz się, jeśli sądzisz, że ten kurs dostarczy Ci kolejną dawkę porad nt udanego małżeństwa. Na kursie „Tobiasz i Sara” nie spodziewaj się umoralniających wykładów i pouczeń. Nikt nie może odpowiedzieć do końca na Wasze najintymniejsze pytania. Ale jest Ktoś, kto Was zna na wskroś, a prowadzący ten kurs pomogą Wam odczytywać Jego plan i skutecznie stosować w Waszym związku.

Kurs poprowadzi ks. Tomasz Bieliński – dyrektor naszej SNE wraz z ekipą osób świeckich. Serdecznie zapraszamy do udziału tych małżonków (bez względu na długość stażu), którzy pragną doświadczyć „nowej mocy z wysoka”. Konieczne jest uczestnictwo obojga małżonków w całym kursie. Koszt wynosi 200 zł od pary. Kurs rozpocznie się o 8.30 w sobotę (11.11), a zakończy w niedzielę (12.11) ok. 15.00. Odbędzie się on w gmachu Katolickiego Zespołu Edukacyjnego przy ul. Sokołowskiej 172. Niestety, nie zapewniamy noclegu dla małżeństw spoza Siedlec, ale zapewniamy opiekę nad dziećmi w trakcie konferencji. Zgłoszenia przyjmuje Maria Chromińska pod numerem kom. 507.071.642. Uwaga, w tych rekolekcjach może wziąć udział maksymalnie 25 par, a zatem należy spieszyć się ze zgłoszeniem chęci udziału, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Do zobaczenia na kursie ?