ZAPISY NA EWANGELIZACJĘ NAD J.BIAŁYM (A.D.2017)

Mamy informację dla wszystkich zakochanych w Zmartwychwstałym Panu! Wielkim krokami zbliża się IV edycja Ewangelizacji nad Jeziorem Białym w Okunince /k. Włodawy. Odbędzie się ona w dniach 15-16.07. br.

Ale uwaga! W tym roku mamy kilka zmian organizacyjnych. Dotychczas ciężar przygotowań spoczywał na barkach trzech podmiotów: siedleckiej kurii diecezjalnej, którą reprezentował diecezjalny koordynator ds. nowej ewangelizacji ks. Mateusz Czubak, Sióstr Nazaretanek prowincji warszawskiej i Szkoły Nowej Ewangelizacji, której dyrektorem jest ks. Tomasz Bieliński. W tym roku ks. Mateusz nie może przyjechać do Okuninki z racji pełnienia nowych obowiązków na etacie kapelana Zakładu Karnego w Siedlcach. Podobnie nie będą obecne nad Jeziorem Białym siostry nazaretanki z pwodu podjęcia innych zadań wyznaczonych im przez przełożonych. Na skutek tego cały ciężar przygotowań spadł na Szkołę Nowej Ewangelizacji, która realizuje przez cały rok wiele innych inicjatyw ewangelizacyjnych. Dlatego ze zrozumiałych względów koniecznym było przeorganizowanie naszych działań, tak by móc zrealizować przynajmniej część projektu.

Zatem, jedziemy do Okuninki jedynie na dwa dni, licząc, że nasz Pan Jezus Chrystus będzie i tak czynił wielkie rzeczy. Wcześniej jednak, podobnie jak w zeszłych latach, przewidziane jest OBOWIĄZKOWE PRZYGOTOWANIE do ewangelizacji. Potrzebne jest ono zarówno ze względów duchowych (modlitewne wyciszenie dla większej wrażliwości na natchnienia Ducha św. podczas głoszenia Dobrej Nowiny na plażach Jeziora Białego) oraz ze względu na potrzebę merytorycznego przygotowania posługi (przypomnienie sobie sposobów przekazu wiary, reguł prowadzenia rozmów ewangelizacyjnych, zasad głoszenia świadectwa oraz roli modlitwy wstawienniczej w posłudze apostolskiej). Dlatego dwa dni wcześniej zostaną przeprowadzone warsztaty ewangelizacyjne w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie /k. Radzynia Podlaskiego. Będą miały one formę kursu, któremu nadaliśmy tytuł Świadectwo. Bynajmniej, podczas jego trwania mówić będziemy nie tylko o świadectwie, ale o tym wszystkim, co jest  najważniejsze w głoszeniu Dobrej Nowiny „twarzą w twarz”.

Serdecznie zachęcamy członków wspólnot kościelnych i osoby indywidualne do udziału w tym Bożym dziele. Zapraszamy starszych i młodszych obu płci, którzy doświadczyli osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem i nie potrafią o tym milczeć. Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Koszt kursu Świadectwo (13-14.07): 100 zł (Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie). Uczestnicy kursu nie będą musieli już nic płacić dodatkowo za dwudniowy pobyt w Okunince podczas ewangelizacji (15-16.07).

Koszt udziału w ewangelizacji dla osób, które nie mogą być na kursie Świadectwo: 30 zł. Warunkiem podjęcia ewangelizacji jest jednak zaświadczenie od księdza z rodzimej wspólnoty o odbyciu przygotowania w ramach formacji wspólnotowej.

Zapisy przyjmuje Jurek Sidorowicz (kom. 509.727.263). Spieszcie się zostało mało czasu!

Przy okazji informujemy też, że na skutek opisanych zmian organizacyjnych z przyczyn niezależnych od Szkoły Nowej Ewangelizacji straciliśmy witrynę www.nadbialym.com

Dlatego w tym roku wszelkie informacje o ewangelizacji nad Jeziorem Białym w Okunince będą zamieszczane na niniejszej stronie.

By |2017-06-28T15:52:40+00:00Czerwiec 28th, 2017|Categories: Aktualności, Ewangelizacja nad J.Białym|2 komentarze

2 komentarze

 1. Jerzy 3 lipca 2017 w 16:34 - Odpowiedz

  Dla tych, którzy się boją zamieszczam swoje świadectwo sprzed z pierwszej edycji w 2014 r.:

  Zgłosiłem swój udział w Ewangelizacji, ponieważ poczułem, że jestem do tego „wystarczająco słaby”. To rozeznanie pozwalało mi wierzyć, że będę miał szansę doświadczyć mocy Tego, który mnie umacnia, a jednocześnie uchroni mnie przed teologicznym wymądrzaniem się. Jednakże w miarę, jak przybliżał się dzień wyjazdu zaczęły ogarniać mnie coraz większe wątpliwości typu: „co ja, siwy dziadek będę robił wśród młodych, spośród których niektórzy mogliby być moimi dziećmi, a inni nawet wnukami”. Jednakże dzięki codziennej Eucharystii, nocnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wspólnotowej modlitwie wstawienniczej przekonałem się, że „wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”. W Okunince, Pan postawił na mojej drodze ludzi zarówno młodych, jak i starszych ode mnie; w mniejszym lub większym stopniu poranionych duchowo. Dał mi spotkać bliźnich, którym pod natchnieniem Ducha Świętego mogłem głosić Dobrą Nowinę, że JEZUS DAJE [także] TOBIE NOWE ŻYCIE, nawet jeśli uważasz, że na nie, nie zasłużyłeś. Niektórym trzeba było zaświadczyć, że to NOWE ŻYCIE dotyczy również życia ziemskiego. Szczególnie zapamiętam rozmowę z pewnym zdeklarowanym ateistą przekonanym, że życie składa się z przypadków, a po śmierci nie ma nic. Nawet u niego udało mi się z Bożą pomocą, sprowokować refleksję z nad jego wiarą.
  Wszyscy zaświadczyliśmy i doświadczyliśmy, że chrześcijanin to człowiek radosny, który nie zawsze chodzi po wodzie, ale może stojąc w niej po kostki tańczyć na chwałę Bożą.
  Nigdy w swoim życiu, tak jak nad Jeziorem Białym i po powrocie do domu nie doświadczyłem tego, że wiara umacnia się w tym, który się nią dzieli z miłością. Okazało się, że dla ewangelizowania – co jest jedynym zadaniem Kościoła, do którego i ja należę nie ma ograniczeń wiekowych, czego doświadczyłem na własnej skórze, pomarszczonej przez czas. Jeśli Pan Bóg pozwoli, za rok również pojadę, aby jako „duchowy egoista” samemu się ubogacić. Boże, jesteś Wielki!

  MOHEROWY JERZY

 2. Tomek 10 lipca 2017 w 23:02 - Odpowiedz

  „Warunkiem podjęcia ewangelizacji jest jednak zaświadczenie od księdza z rodzimej wspólnoty o odbyciu przygotowania w ramach formacji wspólnotowej.”
  Proszę o informację jak można uzyskać takie zaświadczenie i odbyć przygotowanie w ramach formacji wspólnotowej.
  Bo nie wiem co Państwo mają na myśli.
  Gdzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące Ewangelizacji (jej miejsce, dojazd, wyżywienie, zakwaterowanie)?

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.