ZAPROSZENIE NA ŚWIĘTOWANIE DNIA OJCA (06.2016)

Wieczory Chwały to niecodzienna forma koncertów organizowanych przez katolicką Wspólnotę Jednego Ducha działającą w Siedlcach we współpracy z diecezjalną Szkołą Nowej Ewangelizacji. Odbywają się one cyklicznie i nieprzerwanie od ponad ośmiu lat. W każdy ostatni czwartek miesiąca sala wielofunkcyjna KLO przy sanktuarium Świętego Józefa zamienia się miejsce wypełnione po brzegi ludźmi pragnącymi doświadczyć mocy Chrystusa żyjącego pośród nas. Modlitwie animowanej przez młodych ludzi z WJD, towarzyszą piosenki o charakterze uwielbieniowym, zaaranżowane w nowoczesny sposób przez wybitnych kompozytorów tego nurtu w Polsce i na świecie. Do tej pory uczestnicy spotkań mogli wysłuchać także świadectw wiary znanych z pierwszych stron gazet czy ekranów TV aktorów, muzyków i dziennikarzy. Wieczory Chwały odwiedzili Dariusz Kowalski, Przemysław Babiarz, Joszko Broda, Adam Woronowicz, Bogdan Rymanowski i wielu innych.

Dwa poprzednie czerwcowe Wieczory Chwały, które zorganizowano w siedleckim amfiteatrze spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, nie tylko siedlczan. Amfiteatr odwiedziło bez mała 2000 osób. Również i tym razem organizatorzy liczą na liczną obecność całych rodzin. W związku z bliskością daty Dnia Ojca spotkanie zatytułowano „Mój tato, mój bohater”. Zatem będzie to zadedykowane szczególnie ojcom, zarówno tym wspaniałym, jak i tym, którzy przeżywają  życiowe kryzysy. Nie zabraknie dobrej muzyki i formy teatralnej. Gościem wieczoru będzie Jerzy Zelnik – znany aktor teatralny i filmowy. Punktem kulminacyjnym każdego Wieczoru Chwały, także tego w amfiteatrze jest adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której przeprowadzona będzie modlitwa wstawiennicza za ojców.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 19 czerwca br. w siedleckim amfiteatrze przy ul. Wiszniewskiego 1. Rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Współorganizatorem Wieczoru Chwały jest Miejski Ośrodek Kultury. Patronat nad wydarzeniem objął Ordynariusz Diecezji Siedleckiej Biskup Kazimierz Gurda oraz prezydent miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

By |2017-04-28T23:17:03+00:00Czerwiec 6th, 2016|Categories: Aktualności, Strefa SNE|1 komentarz

1 komenarz

  1. Ks. Tomasz Bieliński 6 czerwca 2016 w 15:14 - Odpowiedz

    Uwaga! W sali spotkań Wspólnoty Jednego Ducha obok zakrystii kościoła św. Józefa czekają duże plakaty czerwcowego Wieczoru Chwały z okazji Dnia Ojca. Potrzeba je porozwieszać w szkołach, sklepach i innych miejscach publicznych naszego miasta (zawsze za zgodą właścicieli posesji). Plakaty te może wziąć każdy (również osoby nie należące do WJD) w dowolnej ilości pod warunkiem, że zostaną one zawieszone w celu promocji wydarzenia. Mniejsze formaty tj. A3 będą do zabrania w czwartek (9.06) na naszym spotkaniu formacyjnym. Niech Pan błogosławi temu dziełu.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.