Wieczory Chwały to niecodzienna forma koncertów organizowanych przez katolicką Wspólnotę Jednego Ducha działającą w Siedlcach we współpracy z diecezjalną Szkołą Nowej Ewangelizacji. Odbywają się one cyklicznie i nieprzerwanie od ponad ośmiu lat. W każdy ostatni czwartek miesiąca sala wielofunkcyjna KLO przy sanktuarium Świętego Józefa zamienia się miejsce wypełnione po brzegi ludźmi pragnącymi doświadczyć mocy Chrystusa żyjącego pośród nas. Modlitwie animowanej przez młodych ludzi z WJD, towarzyszą piosenki o charakterze uwielbieniowym, zaaranżowane w nowoczesny sposób przez wybitnych kompozytorów tego nurtu w Polsce i na świecie. Do tej pory uczestnicy spotkań mogli wysłuchać także świadectw wiary znanych z pierwszych stron gazet czy ekranów TV aktorów, muzyków i dziennikarzy. Wieczory Chwały odwiedzili Dariusz Kowalski, Przemysław Babiarz, Joszko Broda, Adam Woronowicz, Bogdan Rymanowski i wielu innych.

Dwa poprzednie czerwcowe Wieczory Chwały, które zorganizowano w siedleckim amfiteatrze spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, nie tylko siedlczan. Amfiteatr odwiedziło bez mała 2000 osób. Również i tym razem organizatorzy liczą na liczną obecność całych rodzin. W związku z bliskością daty Dnia Ojca spotkanie zatytułowano „Mój tato, mój bohater”. Zatem będzie to zadedykowane szczególnie ojcom, zarówno tym wspaniałym, jak i tym, którzy przeżywają  życiowe kryzysy. Nie zabraknie dobrej muzyki i formy teatralnej. Gościem wieczoru będzie Jerzy Zelnik – znany aktor teatralny i filmowy. Punktem kulminacyjnym każdego Wieczoru Chwały, także tego w amfiteatrze jest adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której przeprowadzona będzie modlitwa wstawiennicza za ojców.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 19 czerwca br. w siedleckim amfiteatrze przy ul. Wiszniewskiego 1. Rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Współorganizatorem Wieczoru Chwały jest Miejski Ośrodek Kultury. Patronat nad wydarzeniem objął Ordynariusz Diecezji Siedleckiej Biskup Kazimierz Gurda oraz prezydent miasta Siedlce Wojciech Kudelski.