W gronie polskich miast, które w Boże Ciało zagrają dla Jezusa po raz trzeci znajdą się także Siedlce. Dwie pierwsze edycje spotkały się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta i jego okolic. Ponieważ w tym samym czasie (również w czerwcu) od ośmiu lat organizowana jest w siedleckim amfiteatrze podobna impreza, jaką jest Wieczór Chwały z okazji Dnia Ojca, dlatego w tym roku nasza Szkoła podjęła się zadania połączenia obu eventów.

W tym roku koncert uwielbienia poprowadzi warszawski zespół „Na Nowo” pod dyrekcją Marcina Obsta w akompaniamencie kwartetu smyczkowego. W programie radosna modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa wstawiennicza w intencji ojców oraz drobne upominki. Świadectwo w czasie wydarzenia będzie mówić znana z anteny telewizyjnej modelka Anna Golędzinowska – autorka bestselleru „Ocalona z piekła”.

Zatem w tym, roku zamiast dwóch czerwcowych, podobnych w swej formule imprez, odbędzie się jeden duży event, który da okazję zarówno do radosnego przeżywania uroczystości Bożego Ciała, jak i  świętowania Dnia Ojca. Stąd tegoroczny koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” jest zatytułowany „Mój Tata, mój bohater”. Pragniemy, aby to wydarzenie na stałe wpisało się w tradycję naszego miasta i przyczyniło się do umacniania więzi rodzinnych oraz pogłębiania dobrych relacji wśród lokalnej społeczności.

Wydarzenie dedykujemy oczywiście nie tylko ojcom, ale wszystkim mieszkańcom miasta Siedlce oraz okolicznych miejscowości. Dla małych dzieci na czas koncertu zostanie przygotowana specjalna „Strefa Malucha”, w której wolontariusze będą animować gry i zabawy z najmłodszymi.

Organizatorami koncertu „Siedlce dla Jezusa” wespół z naszą Szkołą Nowej Ewangelizacji są: Fundacja Nasza Szkoła, Parafia pw. Św. Jana Pawła II oraz Wspólnota Jednego Ducha, a honorowy patronat objął bp Kazimierz Gurda. Więcej informacji o koncercie na stronie www.SiedlceDlaJezusa.pl