Trzeci dzień posługi głoszenia Słowa nad Jeziorem Białym ewangelizatorzy zawierzyli Matce Bożej z Góry Karmel, co miało miejsce rano podczas Eucharystii.

W homilii ks. Mateusz Czubak pytał ewangelizatorów: Czy masz w sobie słowo Boga? Co Bóg Ci dzisiaj powiedział? „Prośmy Maryję, Gwiazdę Nowej Ewangelizacji, abyśmy umieli pokazać drugiemu człowiekowi Jezusa i też potrafili zobaczyć, że to co mamy w sobie najcenniejszego – to Jezus.  Idziemy na plażę, do drugiego człowieka, aby dać mu żywego Jezusa. Oto chodzi w ewangelizacji – wyjaśniał.

Po Mszy św., podobnie jak poprzedniego dnia, ewangelizatorzy ruszyli w kierunku jeziora w zorganizowanym marszu ewangelizacyjnym, ubrani koszulki z napisem: „Bogu zależy na Tobie”. Cały dzień dzielili się Dobrą Nowiną z osobami wypoczywającymi w Okunince. Ponadto zapraszali swoich rozmówców na koncert ewangelizacyjny, który odbył się w Godzinie Miłosierdzia na wielkiej scenie przy plaży. Koncert poprowadziła Diakonia Światowych Dni Młodzieży, której duchowym opiekunem jest ks. Sławomir Arseniuk.

Tego dnia pogoda dopisała, dlatego plażowicze licznie zgromadzili się pod scena. Z kolei wieczorem przy kaplicy siostry nazaretanki poprowadziły Wieczór Chwały połączony z modlitwą za rodziny. W trzecim dniu ewangelizacji uczestniczyły również cztery siostry z Tanzanii. Niedzielna Eucharystia zakończy III-cią edycję ewangelizacji nad Jeziorem Białym.