Z okazji Światowych Dni Młodzieży do naszej diecezji przybyła młodzież z trzydziestu sześciu krajów. W dniach 20-25.07. zagraniczni goście poznali historię, tradycję, obyczaje, kuchnię i przede wszystkim religijność mieszkańców naszego regionu. Przez tych kilka wszyscy tj. ponad 1500 uczestników ŚDM znalazło schronienie w rodzinach, co jest ewenementem w historii organizacji tego wydarzenia.

Biuro organizacyjne ŚDM naszej diecezji pod przewodnictwem ks. Wojciecha Hackiewicza przygotowało na te dni bardzo bogaty program. Znalazło się w nim wiele wydarzeń o charakterze zarówno religijnym, jak i kulturalnym,  artystycznym, sportowym, a nawet kulinarnym.

Nasza Szkoła miała swój znaczący udział w organizacji tych „eventów”. Przede wszystkim włączyliśmy się w przygotowanie i czynny udział w Gali Otwarcia ŚDM w naszej diecezji, która miała miejsce w czwartek 21.lipca br. Dla wielotysięcznego tłumu spotkanie poprowadzili dyrektor SNE – ks. Tomasz wspólnie z nowożeńcami – Martą i Bartkiem Ciok. Nasi konferansjerzy prowadzili ponad czterogodzinne spotkanie posługując się siedmioma językami (angielskim, rosyjskim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim, niemieckim i oczywiście polskim), co sprawiło wielką niespodziankę i radość gościom z zagranicy, którzy rozumieli to, co działo się na scenie.

Ponadto, diakonia muzyczna WJD poprowadziła dwa ważne moduły Gali Otwarcia, a mianowicie tzw. zawiązanie wspólnoty (godz. 17:30-18:00) oraz Wieczór Chwały (godz. 19:00 – 19:50). Z kolei, o choreografię piosenek zadbała diakonia flag.

Oprócz czwartkowego spotkania ks. Tomasz oraz wspomniany wcześniej Bartek prowadzili sobotnie spotkanie w Kodniu (23.07), które zgromadziło ponad 5000 młodzieży.

Warto dodać, że nasz ksiądz Dyrektor poprowadził jeszcze niedzielne spotkanie uwielbieniowe w Radzyniu Podlaskim (24.07) w czterech językach dla Gości ze Słowacji, Francji i Portugalii i oczywiście z Polski.