Wieczór Chwały, który odbył się 28.02.2019, a organizowany jest od wielu lat co miesiąc w sali Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach poświęcony był przygotowaniu do zbliżającego się okresu Wielkiego Postu.

Po pierwszej części, pełnej radosnego śpiewu i uwielbienia Pana, diakonia teatralna przedstawiła scenkę, w której młodzi ludzie wybierali postanowienia na Wielki Post. Jej bohaterowi najpierw skupili się na powierzchownych „zadaniach” dotyczących zewnętrznej sfery życia. Jednak później młodzi ludzie zrozumieli, że postanowienia muszą dotyczyć relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem. Podsumowując tę formę teatralną ks. Tomasz Bieliński odniósł się do przedstawionych postaw przypominając istotę chrześcijańskiego postu.

Podczas całego Wieczoru Chwały uczestnicy odczuwali żywą obecność Jezusa Chrystusa, który był przez wszystkich zebranych adorowany w Najświętszym Sakramencie. Radosną atmosferę spotkania budowała też posługa diakonii muzycznej, wraz z którą śpiewaliśmy pieśni: Tchnij moc, Duchu Święty przyjdź, Ześlij deszcz, Jezus Święty namaszczony Pan, Tobie chór aniołów, Nasz Bóg jest wielki, Słodkie Imię Jezus, Jezu Jesteś tu, Mój Jezu Mój Zbawco.

Wychodząc ze spotkania każdy mógł zabrać ze sobą podarunek, który został przygotowany przez diakonię prezentów. Tym drobnym upominkiem była wielkopostna zdrapka, której treść pomoże głębiej przeżyć tegoroczny Wielki Post. Po całym wydarzeniu uczestnicy spotkania wrócili do swych domów napełnieni radością i spokojem, który daje nam Pan.