W dniach 23-25.11.2018 br. Wspólnota Jednego Ducha, która stanowi trzon kadry naszej Szkoły przeżyła juz po raz trzeci w tym roku swoje wspólnotowe rekolekcje formacyjne. Tematem przewodnim było pytanie: „Adwent … po raz który ?”

Uczestnicy (ponad 40 osób) rozpoczęli ten szczególny czas w piątek wieczorem od Eucharystii w kaplicy Bursy św. Stanisława Kostki. Mszę Św. została odprawiona przez  ks. Tomasza Bielińskiego, który poprowadził całe rekolekcje. PO Eucharystii był czas na integrację wspólnotową, stojącą pod znakiem quizu adwentowego.

Sobotni poranek rozpoczął się od uwielbienia w kaplicy. Następnie przyszedł czas na dwie konferencje, adorację  i pracę warsztatową w małych grupach. Po południu: Eucharystia, dalsza praca w grupach i jej podsumowanie. Zadania, jakie otrzymali uczestnicy dotyczyły stworzenia adwentowego kalendarza dobrych uczynków, programu ostatniego tygodnia życia i elementów ewangelizacyjnych Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia. Owoce pracy będą zaprezentowane lada dzień na stronie www.jednegoducha.pl. Wieczorem odbyła się dwugodzinna adoracja.

Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od porannego uwielbienia i ostatniej konferencji. Później celebrowana była uroczysta niedzielna Eucharystia, a po niej czas na świadectwa. Około 13.00 wszyscy uczestnicy opuścili gościnne mury Bursy św. Stanisława Kostki.