Wydarzenia potoczyły się wg scenariusza Pana Boga, który nas ciągle uczy, aby ufać Mu zawsze i do końca. Co to znaczy?

Otóż, w Uroczystość Objawienia Pańskiego (06.01) na liście chętnych do wzięcia udziału w  styczniowym kursie Nowe Życie A.D.2020 widniało sześć nazwisk, a przecież inauguracja zapisów miała miejsce na początku grudnia ubiegłego roku. Pytaliśmy się Pana: „Co chcesz nam Jezu przez to powiedzieć?”

W dniu 09.01, podczas spotkania opłatkowego Wspólnoty jednego Ducha, która stanowi trzon kadry Szkoły, ks. Tomasz wezwał do gorącej modlitwy w intencji przygotowywanego kursu. Tamtego dnia na liście było 12 nazwisk.

W niedzielę 12.01 ciągle nie było quorum niezbędnego do przeprowadzenia kursu, gdyż zapisanych było 20 osób. Dyrektor naszej Szkoły ponownie zaapelował o modlitwę, mając nadzieję, że zgłosi się jeszcze przynajmniej pięć osób.

I wtedy… otworzyło się niebo! Marysia, która przyjmowała zgłoszenia przez kolejne dni miała wrażenie, jakby pracowała w Call Center: setki połączeń telefonicznych i…. prawie 60 osób chętnych! Tego jeszcze nie było. Kolejnym zgłaszającym się osobom musieliśmy już odmawiać udziału, zachęcając je do zapisania się na następną edycję planowaną w maju. Spodziewaliśmy się, że podobnie jak na innych kursach 10-15 % zapisanych osób zrezygnuje z powodu różnych przeszkód. Na szczęście nie dotarły tylko trzy.

To był niesamowity czas. Jako ekipa animująca zajęcia zapamiętamy uczestników głównie dzięki ich punktualności i otwartości, skupieniu i rozmodleniu, Będziemy pamiętać głębię świadectw, jakimi się dzielili na zakończenie kursu i to, że na nic nie narzekali 🙂

Następny kurs Nowe Życie planowany jest w terminie 05-07.06.2020 roku.

Zachęcamy do zajrzenia do naszej GALERII, gdzie zamieściliśmy zdjęcia z tego wydarzenia.