PODSUMOWANIE WIOSENNEJ EWANGELIZACJI SZKÓŁ A.D.2016

Już dziesiąty rok z rzędu miała miejsce WIOSENNA EWANGELIZACJA SZKÓŁ. Projekt ten, z wielkim rozmachem, realizuje jedna z najaktywniejszych grup apostolskich naszej Diecezji – Wspólnota Jednego Ducha z Siedlec. Celem tej inicjatywy jest wyjście młodych z Dobrą Nowiną do młodych. W istocie chodzi zatem o ewangelizację uczniów (praktykujących i niepraktykujących), którzy uczęszczają na katechezę szkolną.

W minionym okresie Wielkiego Postu Siostry i Bracia z WJD prowadzili rekolekcje szkolne (od pierwszaków do maturzystów) w Warszawie, Zambrowie, Siedlcach i Sokołowie Podlaskim. Łącznie w projekcie wzięło udział prawie 40 osób. Ewangelizatorzy na nowo byli zadziwieni mocą Słowa, które Pan wkładał na ich usta. Wielokrotnie też na twarzach zarówno uczniów, jak i nauczycieli (sic!) widać było nie tylko wzruszenie, ale przede wszystkim głębokie zasłuchanie w przekazywane im treści.

Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w dzieło Wiosennej Ewangelizacji Szkól, a inne wspólnoty zachęcamy do podejmowania podobnych działań. My, jako Szkoła Nowej ewangelizacji służymy pomocą w przygotowaniu do ewangelizacji zarówno poprzez prowadzone przez nas kursy, warsztaty, jak i „zasoby ludzkie”, jakimi dysponujemy.

By |2016-04-07T11:27:38+02:007 kwietnia, 2016|Kategorie: Aktualności, Strefa SNE, Wiosenna Ewangelizacja Szkół|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Go to Top