PIERWSZA DOBA EWANGELIZACJI NAD JEZIOREM BIAŁYM (13.07.2018)

Ponad 100 osób z różnych wspólnot działających na terenie diecezji siedleckiej przyjechało do Okuninki, by uczestniczyć w V-ej edycji ewangelizacji nad Jeziorem Białym. Przez 3 dni na ulicach i plażach tej wypoczynkowej miejscowości, a nawet na wodach jeziora ogłaszają Dobrą Nowinę urlopowiczom. W piątek (13 lipca) po mszy świętej w barwnej kolumnie przemarszu zwanej Korowodem Nadziei spod miejscowego kościoła, przeszli do wybudowanego przy plaży tzw. Miasteczka Nadziei.  Tam przez kilkanaście godzin rozmawiali z wypoczywającymi, dając świadectwa nawrócenia i wiary oraz relacji z żywym Jezusem. W specjalnie na tą okazję sprowadzonym pompowanym kościele można było w skupieniu pomodlić się czy przygotować do spowiedzi. Posługę sakramentu pokuty świadczyło bez przerwy kilku księży. Tuż obok w wielkim namiocie każdy miał okazję uwielbiać Pana Jezusa a nawet oddać Jemu życie. Piątek zakończył się Wieczorem Chwały, który zgromadził prawie 200 osób. Wielu wczasowiczów ze łzami w oczach przyjmowało błogosławieństwo, a prowadzący spotkanie ks. Tomasz wyraził nadzieję, że od tego dnia „piątek trzynastego” dla wielu z nas będzie kojarzył się z „dotykiem Boga” a nie jakimś pechem. Po Wieczorze Chwały miała miejsce projekcja ewangelizacyjnego filmu w letnim kinie.
Sobotę (14.07) ewangelizatorzy rozpoczęli od medytacji Słowa Bożego i Eucharystii. Przed południem wysłuchali jeszcze konferencji formacyjnej oraz mieli okazję do refleksji nad korektą niektórych działań, by czynić je jeszcze lepiej. Około południa, napełnieni mocą Ciała i Krwi Jezusa wyruszyli w korowodzie nadziei głosząc Zbawiciela. Pan daje wiele okazji do dzielenia się wiarą np. poprzez indywidualne rozmowy czy wspólne śpiewy i modlitwy. Niektórzy nawet wypływają na głębię jeziora i z roweru wodnego oraz jachtu głoszą Ewangelię.
Okazuje się, że w posłudze niesienia ludziom nadziei nie przeszkadzają warunki atmosferyczne. Mimo przelotnych opadów a nawet burz, ewangelizatorzy nie mieli czasu na nudę.
Hasłem tegorocznej ewangelizacji nad jeziorem Białym jest zapewnienie, że NADZIEJA NIE UMIERA NIGDY!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.