Środa przed Bożym Ciałem. Na siedleckim lodowisku wyraźnie coś się szykuje. Kilku pracowników OSiR od samego rana przygotowuje płytę obiektu na przyjęcie kilku tysięcy uczestników koncertu uwielbienia, który ma odbyć się następnego dnia. kładą specjalne wykładziny, aby tłum nie uszkodził kosztownej nawierzchni, pod którą znajdują się systemy mrożące wodę w sezonie zimowym. Ledwo panowie skończyli swoją pracę, a już pojawiają się „budowniczy sceny, która ma pomieścić do trzydziestu osób. Równocześnie na teren obiektu wjeżdżają trzy duże „bagażówki”. To samochody firmowe Maćka ze Wspólnoty Jednego Ducha, który oderwał kierowców i auta od ich codziennych zleceń, by przekierować do zadań związanych z przygotowaniem koncertu. Wraz z pojawieniem się samochodów transportowych w samo południe dołącza kilkunastu braci z WJD oraz kilku wolontariuszy, których zebrała Agnieszka odpowiedzialna już trzeci rok za młodzież szkół średnich posługującą dla projektu „Siedlce dla Jezusa”.

Wszyscy przyszli tu z zamiarem przewiezienia tysiąca krzeseł z trzech szkół: „Elektryka”, „Rolnika” i „Królówki”, które zostały użyczone dzięki życzliwości tamtejszych Dyrekcji. Podziw budzi koordynacja działań. O 14.00 na płycie lodowiska, niczym mały pułk wojska , stoi w równych rzędach tysiąc krzesełek. Tym samym panowie ustanowili nowy rekord, gdyż w poprzednich latach to zadanie zajmowało dwa razy więcej czasu. Podobnie błyskawicznie ustawiono scenę i zawieszono pięć banerów stanowiących jej tło.

Poranek Bożego Ciała. Wszystkie kościoły pękają w szwach. Po Mszach św. wierni tłumnie wyruszają za Jezusem niesionym w monstrancji, by zamanifestować wiarę na ulicach każdej z siedleckich parafii. Tymczasem na lodowisku przygotowania do wieczornego wydarzenia nabierają tempa. Najwcześniej pojawia się tam Łukasz odpowiedzialny za transmisję. To człowiek z pasją, który bezinteresownie poświęcił wiele tygodni, by jak najlepiej przygotować się do zadania, którego się podjął. I zrobił to profesjonalnie! Towarzyszą mu dźwiękowcy, którzy zadbają o właściwe nagłośnienie koncertu. To także profesjonaliści.

Koło południa przybywają pracownicy firmy z Białej Podlaskiej, aby rozstawić dwa wielkie ekrany i przygotować projektory do prezentacji tekstów piosenek i projekcji obrazu z kamer. Pomagają im kolejni bracia z WJD. W międzyczasie ktoś na scenie ustawia przepiękne kompozycje kwiatowe i inne elementy dekoracji.

Po 13.00 rozpoczyna się próba muzyczna zespołu „Na Nowo” z Warszawy. Ponad dwadzieścia młodych, uzdolnionych muzycznie i wokalnie osób, w tym kilka z Siedlec. Potem goście są podjęci ciepłym i smacznym obiadem przygotowanym przez dzielne panie z parafii pw. św. Jana Pawła II.

O 15.00 wydaje się, że wszystko jest już gotowe, a to co pozostało do zrobienia to jedynie kosmetyka. Kilkadziesiąt osób ze Wspólnoty Jednego Ducha, ubranych w charakterystyczne koszulki z wielkim hasłem na plecach „Jezus daje Tobie nowe życie”, krząta się po lodowisku i sąsiadującym z nim obiekcie przygotowując zlecone im zadania.

O 16.00 główny koordynator projektu tj. ks. Tomasz Bieliński rozpoczyna odprawę ze wszystkim odpowiedzialnymi za poszczególne posługi. Sprawdza stan przygotowań. Na koniec dyrektor naszej Szkoły stwierdza z radością, że na tym etapie przygotowań nikt nie zawiódł i wszystko zostało zrealizowane tak, jak ustalono to kilka tygodni wcześniej. Potwierdzają to zarówno Małgorzata z Odnowy w Duchu św., jak również ks. Jarosław (proboszcz z parafii pw. Jana Pawła II) i ks. Sebastian (wikariusz parafii pw. Ducha św.).

Ok 17.00 wszyscy obecni na lodowisku (organizatorzy i wolontariusze) gromadzą się na wspólnej modlitwie. Stają w wielkim kręgu i zaczynają przyzywać mocy Ducha św.. Później wstawiają się za Emilką i Kamilem, którzy poprowadzą konferansjerkę.

Od 18.00 zaczynają przybywać pierwsi goście. Idą i idą. Starsi i młodsi. Rodzice i dzieci. Księża i klerycy i siostry zakonne.

A potem… to trzeba samemu obejrzeć: http://siedlcedlajezusa.pl/2019/06/20/koncert-na-zywo/

To był prawdziwy Wieczór Chwały Jezusa Chrystusa!