W dniach od 12 do 15 lipca w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbył się kurs ewangelizacyjny pod nazwą „Świadectwo”, który przygotowywał jego uczestników do czwartej już edycji ewangelizacji nad Jeziorem Białym w Okunince.

W rekolekcjach wzięło udział prawie 28 osób. Teoria i zajęcia praktyczne uczyły prowadzenia rozmów ewangelizacyjnych i dzielenia się wiarą. Był czas na warsztaty, dialog oraz długie godziny spędzone na adoracji. Kurs poprowadził ksiądz Tomasz Bieliński – dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji naszej diecezji wraz z ekipą ewangelizacyjną. W sobotę rano (15 lipca) kursanci udali się w kierunku Okuninki, by dołączyć do 70-cio osobowej grupy ewangelizacyjnej, która z radością poniesie Dobrą Nowinę do osób wypoczywających w tym roku nad Jeziorem Białym.

Podczas trwania kursu jego uczestnicy pochylili się tez nad doprecyzowaniem planów związanych z ich tegoroczną obecnością and Jeziorem Białym. Dla wypoczywających nad Jeziorem Białym w tym roku po raz pierwszy otwarte będzie WAKACYJNE PRZEDSZKOLE, gdzie rodzice będą mogli za darmo zostawić swe pociechy pod opieką wykwalifikowanych przedszkolanek. Dzieci nie będą się nudziły, gdyż przygotowano dla nich mnóstwo atrakcyjnych zajęć.

W jednym z wielkich namiotów będzie prowadzony kurs tańców latynoskich, a w drugim będzie możliwość obejrzenia ciekawych filmów i wysłuchania przejmujących świadectw nawrócenia.

Osoby szukające chwili refleksji i ciszy będą mogły przyjść do postawionego w tym celu namiotu tzw. KAPLICY MATKI BOŻEJ – PATRONKI WCZASOWICZÓW. To propozycja dla tych, którzy w ciągu roku są tak bardzo zabiegani, że trudno im znaleźć chwilę na osobistą modlitwę. Tam też będzie można poprosić o indywidualną modlitwę wstawienniczą.

Z kolei, w innym miejscu będzie można SKORZYSTAĆ ZE SPOWIEDZI. To może być wyjątkową okazją dla tych, którzy nie mają cierpliwości lub czasu stać w ciągu roku w długich kolejkach, tworzących się podczas niedzielnych Mszy świętych. A może świadomość, że spowiednik nigdzie się nie spieszy przyciągnie tych, którzy narzekają na zbyt szybkie spowiadanie przez księży w ich rodzimych parafiach?