Już po raz czwarty nasza Szkoła włącza się w ogólnopolską inicjatywę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Niepokojące wydarzenia, jakimi od kilku tygodni żyje świat (koronawirus COVID-19) sprawiają, że idea tego projektu przybiera jeszcze wyraziściej charakter pokutny, przebłagalny i wynagradzający.

Każdy, kto pragnie podjąć to szczególne wyzwanie może zgłosić swoją chęć zapisując się na stronie https://edk.org.pl/ w zakładce „DOŁĄCZ”.

IV Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek przed Niedzielą Palmową tj. 3-go kwietnia br. Rozpocznie ją Msza Święta o godzinie 20.00 w kościele pw. bł. Męczenników Podlaskich w Siedlcach (ul. Daszyńskiego). Następnie jej uczestnicy wyruszą na jedną z dwóch tras, której plan powinni wcześniej pobrać ze strony EDK i zainstalować w swoich telefonach.

Pierwsza trasa tegorocznej siedleckiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej tzw. niebieska sw. Ignacego Loyoli ma 46 km: https://edk.org.pl/trasa-edk/4143, a druga tj. „czerwona”, której patronem jest św. Juda Tadeusz ma 43 km: https://edk.org.pl/trasa-edk/4144

Wszystkie pozostałe ważne informacje na temat idei, zasięgu projektu, przygotowania oraz udziału w Ekstremalnej Drogi Krzyżowej znajdują się na https://edk.org.pl/